Samsung'un bir sonraki katlanabilirler telefonlarının sızan pazarlama görselleri ortaya çıktı.

App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor... App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor...

Teknoloji devinin en yeni katlanabilir mobil cihazları olan Z Fold 4 ve Z Flip 4'ün resmi lansmanına hala bir hafta kalmasına rağmen, çevrimiçi olarak sızdırıldı.

Samsung'un yeni katlanabilir telefonları sızdırıldı

Çoğu telefon sızıntılarının arkasındaki isim Evan Blass, iki telefonu hem katlanmış hem de katlanmamış yönleri de dahil olmak üzere neredeyse her açıdan gösteren bir dizi resmi görüntü yayınladı. Z Fold 4 için üç renk seçeneği (siyah, bej ve gri) ve Z Flip 4 için ise dört ayrı renk seçeneği (siyah, altın, mavi ve mor) bulunuyor gibi görünüyor.

samsungun katlanabilir telefonları (5)samsungun katlanabilir telefonları (6)samsungun katlanabilir telefonları (2)samsungun katlanabilir telefonları (3)samsungun katlanabilir telefonları (1)

Her iki cihaz için de geçen yılki modellere kıyasla daha farklı tasarımlar bekliyorsanız, muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Çünkü her iki telefonda, Z Flip'in üst kısmındaki kamera çıkıntıları ve siyah şeritler gibi benzer tasarım özellikleri ile donatılmış görünüyor.

S Pen kalemi için tutucu kısmı olup olmayacağı henüz belli değil

Paylaşılan sızıntı fotoğraflarında, Fold 4'ün ekranındaki siyah duvar kağıdı nedeniyle iç ekranda bir kez daha ekran altı ön kameraya sahip olup olmayacağını tam olarak belli değil. Görüntüler ayrıca Z Fold 4'ün daha önce söylentileri dolaşan bir özellik olan S Pen kalemi için yerleşik bir tutucu kısmı içerip içermeyeceği konusunda kesin bir cevap sağlayabilmiş değil.

Samsung'un yeni katlanabilir telefonlarında büyük tasarım değişikliklerinin olmaması, yeni değişiklikler içermeyeceği anlamına gelmiyor. Bundan daha önceki sızıntılar, Z Flip 4'ün katlanır ekranının, açıldığında ekranın ortasında daha az belirgin bir kırışıklığa neden olacak şekilde yükseltilmiş olabileceğini öne sürdü. Hatta bir raporda ise Z Flip 4'ün daha büyük bir ikincil ekrana sahip olacağını iddia edildi. Google'ın mobil işletim sistemi için özel olarak büyük ekranlı cihazlar için tasarlanmış iyileştirmeleri içeren yeni güncellemesi olan Android 12L sayesinde Z Fold 4 için yolda yeni yazılım geliştirmeleri de gelebilir.

Cihazların tanıtım tarihi 10 Ağustos

Daha fazla detaylı bilgi için, her iki telefonun da yeni bir akıllı saatle birlikte duyurulmasının beklendiği 10 Ağustos Samsung lansmanına kadar beklemeniz gerekecek.

Editör: Enes Sapmaz