Akıllı telefon dünyasının iki büyük rakibi Samsung ve Apple, buldukları her fırsatta rakiplerini eleştirmekten de kaçınmıyor. Bunun yeni bir örneği, Güney Koreli teknoloji devi Samsung'un "On the Fence" isimli reklamında karşımıza çıktı. Samsung, yeni reklamında iPhone'dan Samsung'a geçmek konusunda kararsız kalan kullanıcıları hedef aldı.

Samsung, iPhone ile yine alay etti

Yeni reklam filminde, bir çitin üzerinde oturan kullanıcı karşımıza çıkıyor. Çitin üzerinde oturan kullanıcı bir Appla iPhone kullanıcısı ve Samsung akıllı telefonlara geçip geçmemekte karar vermekte zorlanan birini temsil ediyor. En büyük  korkusunun ise 'arkadaşlarının vereceği tepki' olduğunu söylüyor ve endişesini dile getiriyor. Ancak karşısındaki kişinini ona Samsung'un katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip 4'ü vermesinin ardından çevresindne büyük bir ilgi görmeye başlıyor.

Aşağıdan reklamı izleyebilirsiniz:

Reklamda iPhone kullanıcılarına "Çitlerden Kurtulun" mesajı verilmeye çalışılıyor. Videoda yer alan ana karakter, daha önceki Saamsung reklamlarında iPhone sahibini canlandırıyordu. Ayrıca buradaki en önemli noktalardan biri de, Samsung'un katlanabilir telefonlarını örnek göstermesi. Zira Apple'da herhangi bir katlanabilir telefon modeli bulunmuyor.

Google'dan yeni çeviri özelliği! Başka uygulamaya geçiş yapmak zorunda kalmayacaksınız... Google'dan yeni çeviri özelliği! Başka uygulamaya geçiş yapmak zorunda kalmayacaksınız...

Son dönemde Apple'dan çok görmesek de, Samsung'un Apple'ı hedef alan reklamlarını sıkça görüyoruz.

Samsung, reklamlarında Apple ile dalga geçmeye devam ediyor Samsung, reklamlarında Apple ile dalga geçmeye devam ediyor

Editör: Burak Karahan