Galaxy Z Fold 4, yapı kalitesi, kameraları, ve pil ömrü arasında harika bir seçenekler sunduğu için 2022'de piyasaya sürülen tartışmasız en iyi katlanabilir akıllı telefon.

galaxy fold 4 (2)

Kore yayını Naver'in paylaştığı habere göre Samsung, Galaxy Z Fold 5'te su damlası şeklinde bir menteşe kullandığı söylendi. Bu yeni eklenti, Güney Koreli firmanın bir sonraki amiral gemisi katlanabilir akıllı telefonunun, ikisi arasında boşluk olmadan tamamen düz katlanabileceği anlamına geliyor. Bunun yanı sıra, Galaxy Z Fold 5'in iç ekranı daha pürüzsüz ve daha az görünür bir yapıya sahip olacak. Galaxy Z Fold kullanıcılarının tasarım konusunda durmadan şirketten talepte bulunduğu tasarım düzenlemesi Galaxy Z Fold 5 ile gerçekleşebilir.

galaxy fold 4 (1)

Bununla birlikte, Çinli akıllı telefon rakiplerinin aksine Samsung, su geçirmezlik için IPX8 derecesini göz ardı etmeyecek. Galaxy Z Fold 5, mükemmel düz katlama tasarımı ve su geçirmezlik özellikleriyle tasarım ve deneyim açısından teni geliştirmeleriyle neredeyse mükemmele yakın olacak. Telefonun mükemmel olmasını engelleyen tek eksi yön ise, toz direnci konusunda bir türlü çözüm üretememesi...

Truecaller'dan devrim niteliğinde yapay zeka özelliği! Kendi sesinizi kullanabileceksiniz... Truecaller'dan devrim niteliğinde yapay zeka özelliği! Kendi sesinizi kullanabileceksiniz...

Rapora göre, Samsung'un yeni katlanabilir telefonlarının menteşe tasarımına "dambıl" adını verdiğini ve şirketin bu tasarımın patentini 2016'da aldığını belirtildi. Dambıl şeklindeki bu yeni menteşe sayesinde ekranın dayanıklılığının da arttığı, kullanım ömrü boyunca daha fazla katlama ve açılma hareketine dayanabileceği söyleniyor.

Editör: Enes Sapmaz