Samsung'un yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra dün tanıtıldı. Android 13 ve One UI 51. arayüzü ile gelecek olan Galaxy S23 modelleri 2028 yılına kadar yani 5 yıl boyunca güncelleme desteği alacak.

Android telefonlara iMessage desteği veren uygulamanın başına gelmeyen kalmadı! Android telefonlara iMessage desteği veren uygulamanın başına gelmeyen kalmadı!

Galaxy S23 serisi en az 2026'da kullanıma sunulması beklenen Android 17'ye kadar dört büyük işletim sistemi güncellemesi alacak. Ayrıca bununla beraber amiral gemileri ilk çıkış yaptıkları tarihten itibaren beş yıl boyunca güvenlik yamaları alacak.

galaxy-s23-serisi (1)

Bu da yeni Galaxy S23 ailesinin 2028 yılına kadar destekleneceğini ve güncelleme alacağını gösteriyor. Android 17'nin yayınlanmasından sonra (2026 sonlarında) cihazlar artık büyük güncelleme almayacak. Fakat güvenlik yamaları da cihazlar için oldukça önemli ve bir süre daha devam edecek.

Samsung, Google'ın kendisinden bile daha hızlı Android güncellemeleri sunarak birçok insanın beğenisini kazanmış durumda. Şirket bunu da devam ettirmekte kararlı.

Editör: Burak Karahan