Samsung'un Galaxy S23 FE akıllı telefonunu, bu yılın başlarında Galaxy S23 serisini üç modelini piyasaya sürmesinin ardından birlikte satışa çıkması bekleniyordu. 2023'te bir dizi başka akıllı telefonu tanıtacağı düşünülen Samsung'un katlanabilir yeni serilerini (Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5) cihazlarıyla genişletmeleri bekleniyor. Galaxy S23'ün Fan Edition (FE) modelinin daha önce bu yıl ikinci Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy Tab S8 FE tablet ile birlikte piyasaya sürüleceği bildirilmişti.

Ancak son haber kaynaklarına göre, Samsung Galaxy S23 FE akıllı telefonun bu yıl piyasaya çıkması pek olası değil. Telefonun gün ışığına çıkıp çıkmayacağı konusunda hemen netlik kazanmasa da Samsung'un tıpkı Galaxy S22 FE'de yaptığı gibi Galaxy S23 FE modelini atlaması muhtemel gözüküyor.

samsung galaxy s23 (1)

Samsung, Galaxy S22 Ultra modelinin üretimini artırmak için Galaxy S22 FE modeli üzerinde çalışmadı ve Galaxy S22 FE için tasarlanan çiplerin, Galaxy S22 Ultra'nın üretimini artırmak için yeniden dağıtıldığı bildirildi. Akıllı telefon üreticisinin daha önce geçen yıl 3 milyon adet Galaxy S22 FE modeli üretmesi bekleniyordu ancak çip sıkıntısı ve Galaxy S22 Ultra'ya olan yüksek talep, spekülasyonlara göre Samsung Galaxy S22 FE cihazını iptal edilmesine yol açmış olabilir.

Samsung'un piyasaya çıkışı erteleyip ertelemeyeceği veya Galaxy S23 FE modelini tamamen rafa kaldıracağı tam olarak belli değil. Henüz resmi bir açıklama yapılmadığından sadece bir söylenti olduğunu belirtelim.

İstenilen emojiyi üretebiliyor! Yeni iOS güncellemesi emojileri değiştirecek İstenilen emojiyi üretebiliyor! Yeni iOS güncellemesi emojileri değiştirecek

Samsung'un piyasaya sürdüğü son Fan Edition modeli, iki depolama seçeneğiyle piyasaya sürülen ve Grafit, Lavanta, Zeytin ve Beyaz olmak üzere dört renk grubunda sunulan Samsung Galaxy S21 FE'ydi.

Editör: Enes Sapmaz