Güney Koreli teknoloji devi Samsung, artık eski modellerine olan güncelleme desteğini yavaş yavaş kesmeye devam ediyor. Bu kapsamda, son olarak 2019 yılında piyasaya sürülen Galaxy S10 serisi, artık güncelleme desteğini kaybediyor.

Galaxy S10 serisi kullanıcıları için yayınlanan en son güncelleme, Nisan 2023 güvenlik yamasıyla sunulan sürüm oldu. Galaxy S10 modeller Android 9 işletim sistemi desteği ile çıkış yapmıştı ve şirket, cihazlar için üç büyük güncelleme alacağının sözünü vermişti.

App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor... App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor...

samsung 10

Telefonları en son Android 12 sürümüne güncelleyerek sözünün yerinde duran Samsung, artık güvenlik güncellemelerini de kesecek. Ancak Galaxy 10 serisi kapsamında 2020 yılında piyasaya sürülen Galaxy S10 Lite için henüz güncelleme desteği kesilmediğini de belirtelim.

samsung 10-1

Android 13 sürümüyle büyük güncelleme desteğinin sonuna gelen cihaz, en az bir yıl daha güvenlik güncellemeleri alacağı belirtiliyor.

Editör: Enes Sapmaz