Google'dan yeni çeviri özelliği! Başka uygulamaya geçiş yapmak zorunda kalmayacaksınız... Google'dan yeni çeviri özelliği! Başka uygulamaya geçiş yapmak zorunda kalmayacaksınız...

Akıllı telefonların hayatımıza girmesinin ardından en çok dert ettiğimiz şeylerden biri de telefonumuzun çabucak biten şarjı oldu. 

Birçok telefon üreticisi, cihazlardaki güvenlik ve kullanım deneyimi için modellerine 5.000 mAh civarında piller koyuyor. Tabii ki bunlardan farklı olarak büyük kapasiteli modeller de görüyoruz. En büyük batarya kapasitesi olarak ise en son 18.000 mAh olarak karşımıza çıkmıştı. 

Bir Reddit kullanıcısı, telefonunun bataryası yetmemiş olacak ki,  Galaxy A32 5G cihazına tam 30.000 mAh kapasiteli bir pil entegre etti.

Pek hoş görünmüyor

galaxy-a32-pil

Samsung Galaxy A32 5G modeli telefon standart olarak 5.000 mAh batarya ile geliyor. ''Downtown_Cranberry44'' isimli Reddit kullanıcısı, cihazın pil kapasitesini arttırmak için devasa 30.000 mAh kapasiteye sahip bir pili, cihaza entegre etti. Samsung 50e pil hücrelerinden faydalanan kişi, cihazın 7 saat içerisinde tam şarj olduğunu ve yoğun yük altında 2 güne kadar dayandığını söyledi.

Telefon bu değişiklik sonrası 500 gram ağırlığa ulaştı ancak normal şartlarda 1 haftadan uzun süre bir pil ömrü sunmaya başladı. Gelelim projenin en kötü tarafına; telefon gerçekten çok kötü ve kaba gözüküyor. Aynı zamanda birçok güvenlik problemi de bununla birlikte gelecektir. 

Editör: Burak Karahan