CES 2023 teknoloji fuarı öncesinde bazı markalar yeni ürünleri göstermeye başladı. Bunlardan biri de Güney Koreli teknoloji devi Samsung

Samsung’un tanıttığı Bespoke AI Oven, fırın olmasının ötesinde ilginç özelliklere sahip. Yapay zeka teknolojilerinden faydalanılacak olan fırın, içinde bulundurduğu kamerayla pişirmek istediğiniz yemeği otomatik olarak algılayacak ve buna göre en uygun sıcaklığı, zamanı ayarlayacak. 106 farklı yemeği ve malzemeyi algılayabilen Samsung Bespoke AI Oven, pişirme önerilerini kamerası vasıtasıyla belirliyor ve 7 inç boyutundaki ekranıyla kullanıcıya gösteriyor.  İsteyen kullanıcılar bu ayarlar üzerinde değişiklik yapabiliyor.

Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu! Florida kıyılarını tamamen kaplayan yosun bloğu belirsiz nedenlerden kayboldu!

Canlı yayın da yapabiliyor

Bespoke-3

Samsung Bespoke AI Oven’ın içinde bulunan kamera aynı zamanda kullanıcıların canlı yayın yapmasına da imkan sağlıyor. Twitch ya da diğer sosyal medya platformlarında canlı yayın yapılmasına imkan sağlayacak fırın, pişen yemeği doğrudan izleyicilere gösterebilecek.

Samsung’un yeni fırını Wi-Fi destekli olacak ve Samsung SmartThings Cooking uygulaması üzerinden telefon ile kontrol edilebilecek. Fırın aynı zamanda Samsung Health uygulaması ile de entegre çalışacak ve gün içindeki aktiviteler doğrultusunda öneriler yemek önerileri sunacak.

Samsung Bespoke AI Oven, Avrupa ve ABD’de bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya çıkacak. Fiyatı ise henüz belli değil.

Editör: Burak Karahan