Samsung, yeni nesil 57 inçlik Odyssey Neo G9 ile devasa oyuncu monitörleri dünyasına ilk adımını atacak. Samsung'un geçen yıl piyasaya sürdüğü 55 inçlik Odyssey Ark modelinden sonra oldukça seviye atlayacağı bu model 32:9 genişikte olacak. Ayrıca oyun oynarken biraz yorucu olacağı düşündüren monitör boyutu, cihazı kullanırken ekranı tam olarak görmek veya açık olan tüm uygulamaları görmek için başınızı çevirmeniz gerekebilir.

Samsung'un Kasım ayında tanıtımını yapmaya başladığı en yeni Neo G9, 7.860 x 2.160 piksel çözünürlüğe sahip 8K çözünürlüklü ekrana sahip. Samsung, bu ekranın ilk çift UHD mini LED monitör olduğunu iddia etti. Ayrıca monitör, parlamayı en aza indirmek için mat bir ekranın yanı sıra 1.000.000:1 kontrast oranı ve HDR 1000 desteğine sahip olacak. Neo G9, 240 Hz yenileme hızı ve 1 ms tepki süresi göz önüne alındığında, yüksek performanslı bir oyun zevki ileri seviye denilecek bir seçenek olabilir. Ayrıca Samsung, Neo G9'un DisplayPort 2.1 bağlantısına sahip ilk oyun monitörü olduğunu belirtti. Şirket, monitörün fiyat da dahil olmak üzere daha fazla ayrıntıyı daha sonra açıklayacak.

Nvidia'nın yeni ekran kartı RTX 4070'in fiyatı belli oldu! Nvidia'nın yeni ekran kartı RTX 4070'in fiyatı belli oldu!

Ayrıca şirket, Odyssey G9 ile aynı özelliklere sahip 49 inçlik kavisli bir OLED oyun monitörünü daha tanıttı. 1 ms tepki süresine, 3,6 mm kalınlığa ve 1800R ekran kavisine sahip olup olan bu yeni monitör, ekran yırtılmasını en aza indirmek için uyarlamalı senkronizasyon ve AMD FreeSync Premium ile birlikte sunulacak. Yeni monitörlerin, Xbox Cloud Gaming ve NVIDIA GeForce Now gibi bulut oyun hizmetlerine erişim sağlayan Samsung Gaming Hub uygulaması içereceği söylendi.

monitor samsung (4)

Ayrıca Samsung tarafından tanıtılan Odyssey G95SC'nin gezegenin 32:9 en boy oranına sahip ilk OLED oyun monitörü olduğu duyuruldu.

Samsung grafik tasarımcıları unutmadı

monitor samsung (1)

Samsung ayrıca içerik üretici kişilere yönelik ilk 5K çözünürlüklü monitörünü duyurdu. 27 inç büyüklükteki ViewFinity S9, 5.120 x 2.880 çözünürlüğe,99 DCI-P3 geniş renk gamına ve HDR 600 desteğine sahip olacak. Ayrıca mat ekran, çıkarılabilir 4K kamera, HDMI, DisplayPort ve USB-C bağlantı noktaları monitörde mevcut olacak. Bunun yanı sıra SmartThingsApp uygulaması sayesinde bir akıllı telefon kamerasının yardımıyla monitörü (ViewFinity S9) kalibre edebilecek.