Ceza davasıyla ilgilenen savcılar, Sam Bankman-Fried'in avukatlarının kefalet sözleşmesinin şartlarını değiştirmeyi kabul ettiklerini söylediler. Davaya bakan yargıcın değişiklikleri kabul etmesi koşuluyla, internet bağlantısı olmayan "akıllı olmayan bir telefon" kullanmakla sınırlandırılacak

Yeni kısıtlamalar, Bankman-Fried'in yılın başında FTX'in ABD'deki yan kuruluşunun baş hukuk müşaviri ile Signal üzerinden iletişime geçmeye çalıştığı iddiasının ardından geldi. Adalet Bakanlığı durum üzerine,"Yeniden bağlantı kurmayı ve yapıcı bir ilişkiye sahip olmamızın, mümkün olduğunda birbirimizi kaynak olarak kullanmamızın veya en azından birbirimizle olan şeyleri incelememizin bir yolu olup olmadığını görmeyi gerçekten çok isterim" dedi.

sam bankman fried (2)

Haftanın başlarında, FTX'in eski mühendislik direktörü Nishad Singh, federal dolandırıcılık ve komplo suçlamalarından suçunu kabul etti. Singh, Bankman-Fried'in kendisine karşı açılan davada savcılarla işbirliği yapan yakın çevresindeki üçüncü kişi oldu. 

Bloomberg'e göre Bölge Yargıcı Lewis Kaplan, gözden düşen girişimcinin olası tanıkları etkilemiş olabileceğini öğrendikten sonra Bankman-Fried'in kefaletini iptal etmek ve duruşması başlamadan önce onu hapse göndermekle tehdit etti. Geçen ay Kaplan, Bankman-Fried'in bir futbol maçı izlemek için sanal özel ağ (VPN) kullandığını söylemesinin ardından Bankman-Fried'in sanal özel ağ (VPN) kullanmasını da yasakladı.

PayPal kendi para birimini çıkardı! PayPal kendi para birimini çıkardı!

Ayrıca mahkeme tarafından önerilen kısıtlamalar arasında Bankman-Fried'ın League of Legends oynamasını sınırlayıp sınırlanmayacağı henüz bilinmiyor.

Editör: Enes Sapmaz