İlk olarak 2016'da  Sao Paulo'daki CCXP - Comic Con Experience'da duyurulan film, 2023'te tüm dünyada sinemalarda olacak, Japonya'da Toei ve Çin ve Orta Doğu hariç dünyanın geri kalanında Sony Pictures tarafından dağıtılacak.

The Knights of the Zodiac adıyla ünlenen Masami Kurumada'nın Saint Seiya adlı mangasından esinlenerek Tomasz Baginski'nin yönettiği canlı aksiyon filmi Knights of the Zodiac, , filmin kahramanı Seiya tarafından giyilen Pegasus Bronze Armor'a ilk bakışı ortaya koyuyor.

İşte The Knight of the Zodiac fragmanı:

Filmin yapımcısı Toei Animation'dan Yoshi Ikezawa , Variety'ye Toei Animation'ın canlı aksiyon Knights of the Zodiac serisi için altı filmlik bir paket yapmayı planladığını söyledi. 

Animatör ve özel efekt teknisyeni Tomasz Baginski'nin (Katedra, The Witcher) yönettiği filmin, senaryosunu Josh Campbell ve Matt Stuecken'in ( 10 Cloverfield Lane ) ve Andy Cheng'in (Shang Chi and the Legend of the Ten Rings) üstleniyor.

Oyuncu ve kareograf kadrosunda ise  Mackenyu (Pacific Rim: Uprising, Rurouni Kenshin Saishūshō The Final), Madison Iseman (Jumanji: Welcome to the Jungle, I Know What You Did), Sean Bean (Yüzklerin Efendisi), Diego Tinoco (On My Block), Famke Janssen (X-Men), Nick Stahl (Fear The Walking Dead) ve Mark Dacascos (Crying Freeman, Kamen Rider: Dragon Knight) gibi isimlere sahip.

The Hollywood Reporter tarafından yayınlanan filmin ilk özeti şöyle:

Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor! Lovecraft balıkçılık oyunu film oluyor!

”Gerçek bir köken hikayesi olmayı vaat eden bu hikayede Mackenyu, Cosmos olarak bilinen gizemli bir enerjinin uyandığı bir sokak yetimi olan Seiya'yı oynuyor. Akıl hocası Alman Kiddo'nun (Sean Bean) rehberliğinde çocuk, Pegasus'un antik zırhını fethetmek ve Şövalyelerin düzenine girmek için bir yolculuğa çıkacak. Bu nedenle Seiya, hala savunmasızken onu öldürmek için tutulan bir suikastçı (Diego Tinoco) tarafından tehdit edilen, güçlü ilahi güçlerin uyandığı genç bir kız olan Sienna'yı (Madison Iseman) korumak için savaşmak zorunda kalacak.

Shūeisha tarafından 1985'ten 1990'a kadar haftalık Shōnen Jump'ta yayınlanan Saint Seiya – Knights of the Zodiac,i Masami Kurumada'nın en başarılı eseridir. Japonya'da oldukça başarılı olan manga, Toei Animation tarafından animasyona aktarıldı ve bu, onu dünya çapında büyük başarıya sahip bir anime haline getirdi.

Editör: Burak Karahan