Disney'in dijital yayın platformu olan Disney Plus (Disney+) 2022 Haziran'da ülkemizde erişime açıldı ve oldukça beğenildi. Özel içerikleriyle kütüphanesini genişletmeye devam eden Disney Plus, hem film hem de dizileriyle kaliteli yapımlar sunmaya devam ediyor.

Sizler için Disney Plus özel içerikleri arasından en iyi dizileri seçtik. İşte sadece Disney Plus'ta izleyebileceğiniz en iyi diziler:

Not: Siz de Disney Plus'tan favori dizilerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

1- American Horror Stories

american_horror_stories

  • Tür: Korku, Drama, Antoloji

American Horror Stories, Ryan Murhph ve Brad Falchuk'un American Horror Story isimli ödüllü antoloji dizisinin bir uyarlaması. Her bölümde farklı bir korku hikayesinin anlatıldığı dizide 2011'den bu yana ürpertici bir akıl hastanesi, cadılar meclisi, gezici ucube gösterisi, perili otel ve kıyametin kendisi gibi çeşitli bölümlerle korku türü yeniden tanımlandı.

Televizyon ddizisi bir sonraki bölümün ne gibi dehşetler getireceğini tahmin etmeye çalışan, tutkulu bir hayran grubu edindi. Dizi serisinini yapımını Twentieth Television üstleniyor.

2- She Hulk Attorney ay Law

she_hulk

  • Tür: Bilim Kurgu, Süper Kahraman, Aksiyon-Macera

Süper insan odaklı davanalara bakn 30'lu yaşlarındaki Avukat Jennifer Walters, bekar ve karmaşık hayatının yanı sıra 2 metrelik boyu, süper güçlü ve yeşil dev görünümüyle hayatını sürdürmeye çalışmaktadır.

3- Obi-Wan Kenobi

obiwan

  • Tür: Bilim-kurgu, Aksiyon-Macera

İmparatorluk'un hükümdarlığı sırasında, Obi-Wan Kenobi çok önemli bir göreve başlar. Star Wars evreninde harika bir yolculuğa hazır olun.

4- Ms. Marvel

ms_marvel

  • Tür: Komedi süper kahraman, gençlik

Ms. Marvel, Jersey'de büyüyen Amerikalı Müslüman genç Kamala Khan'ın hikayesini anlatıyor. Kamala, hırslı bir oyuncu ve istekli bir hayran kurgu yazarıdır. Bir Süper Kahraman hayranı olan Kamala, ev ve okul yaşantısına uyum sağlamakta zorluk çeker. Onun hayatı, bir gün süper kahramanlar gibi özel yeteneklerinin olduğunu keşfetmesiyle değişir.

5- The Mandalorian

mandalorian

  • Tür: Bilim-Kurgu, Aksiyon, Dram

Galaksinin uç noktalarına seyahat eden unutulmuş bir halktan olan kelle avcısının hikâyeleri. Yeni Cumhuriyet’in hakim olduğu dönemde henüz İlk Düzen ortaya çıkmamışken, galaksinin dört bir yanında görevlere giden kelle avcısı Mando’nun hayatı bir görev sırasında beklenmedik şekilde değişir.


6- Moon Knight

scale (1)

  • Tür: Fantastik, Aksiyon-Macera

 Dissosiyatif kimlik bozukluğu ile mücadele eden eski bir ABD denizcisine bir Mısır ay tanrısı Khonshu’ya ait güçler devredilir. Süper güçlere kavuşan Marc Spector, çok geçmeden bu yeni güçlerin sıkıntılı hayatı için hem bir lütuf hem de bir lanet olabileceğini öğrenir.

7- The Book of Boba Fett

the-book-of-boba-fett-2-sezonunun-duyurusunu-eylulde-yapabilir-1

  • Tür: Fantastik, Bilim kurgu

Heyecan verici bir Star Wars macerası olan The Book ofBoba Fett, bir zamanlar Jabba the Hutt ve ekibi tarafından yönetilen topraklarda hak iddia etmek için Tatooine'in kumlarına dönüp yeraltı dünyasına hükmetmeye çalışan efsanevi ödül avcısı Boba Fett ve paralı asker Fennec Shand'i odağına alıyor.

8- Loki

loki

  • Tür: Bilim-kurgu, dram, fantastik

Loki, “Avengers: Endgame” filminde büyük bir güce sahip Tesseract ile ortadan kaybolmuştu. Loki, kaçışının anahtarı olan Tesseract’ı kullanarak uzay ve zaman arası bir yolculuğa çıkar. Kendini çeşitli tehlikelerin ortasında bulan Loki TVA (Time Variance Authority) tarafından yakalanır. TVA Loki hakkında oldukça bilgilidir ve onunla bir şekilde anlaşmaya çalışır. Ancak Loki’nin aklında her zaman olduğu gibi çeşitli numaralar ve fikirler vardır.


9- WandaVision

wandavision-scaled

Neşet Ertaş'ın hayatını anlatacak filmden yeni fragman yayınlandı - VİDEO Neşet Ertaş'ın hayatını anlatacak filmden yeni fragman yayınlandı - VİDEO
  • Tür: Komedi, Fantastik, Aksiyon

WandaVision, idealize edilmiş bir banliyöde yaşayan süper kahramanlar Wanda ve Vision'a odaklanıyor. Yorucu bir hayatı arkalarında bırakmak isteyen süper kahramanlar Wanda ve Vision, güçlerini kullanmak zorunda olmadıkları bir hayatı arzular. Bunun için de sıradan bir yaşam sürebilecekleri idealize edilmiş bir banliyöde yaşamaya başlarlar. Artık geçmişte yaşadıkları zorlukları arkalarında bırakıp, sonunda istedikleri hayata kavuştuklarını düşünen Wanda ve Vision, çok geçmeden hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını keşfeder.

10- Underr the Banner of Heaven

scale

  • Tür: Drama, Polisiye

Kendini işine adamış bir dedektif olan Pyre, saygın bir Utah Mormon ailesi ve onların hükümete olan güvensizlikleri ile bağlantılı görünen acımasız bir cinayeti araştırmakla görevlendirilir. Pyre, gizemi çözüp kiliseyi suçla ilişkilendiren kanıtlar bulurken, kendisini çalkantılı bir inanç krizinin ortasında bulur.