GSC Game World ekibi Twitter'da hack hakkında bir açıklama yayınlayarak oyun hakkında neler olduğunu aktardı. Belirtillene göre stüdyo, Rusya'nın Şubat 2022'de Ukrayna'yı işgalinden bu yana siber saldırılarla karşı karşıya kalmış durumda.

GSC Game World, "Kısa bir süre önce, çalışanımızın resim çalışma uygulamasının hesabı hacklendi" diye yazdı.

"Bunun sorumluluğunu bir Rus sosyal ağından bir topluluk üstlendi. Elde edilen verileri şantaj ve gözdağı için kullanmakla tehdit ediyorlar. Bu, kişisel bilgiler de dahil olmak üzere verilerimizi hacklemeye ve sızdırmaya yönelik ilk girişim değil. Bir yılı aşkın bir süredir sürekli siber saldırılara maruz kalıyoruz. Şantaj, saldırı eylemleri, bilgisayar korsanlığı, oyunculara ve hayranlara zarar verme girişimleri ve geliştirme sürecini veya şirketimizin itibarını zedelemeye yönelik çabalar."

GSC Game World, hayranlardan herhangi bir sızıntı olması durumunda "S.T.A.L.K.E.R 2 bilgilerini izlemekten veya dağıtmaktan kaçınmalarını" istiyor. Stüdyo, eski ve yapım aşamasındaki materyallerin nihai ürünü temsil etmediğini de ekledi. Son olarak ekip, STALKER 2 topluluğuna olan minnettarlığını dile getirerek "Desteğiniz bizim ilham kaynağımızdır" dedi.

stalker-sistem

Ukraynalı stüdyo, işgal nedeniyle geliştirmelerin askıya alındığında, GSC Game World oyun üzerindeki çalışmaların "zaferden sonra" devam edeceğini söyledi. Hatta geçtiğimiz aylarda da oyunun önemli bir geliştiricisi savaş sırasında hayatını kaybetmişti.

App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor... App Store müjdeyi verdi: Retro oyun konsolları iPhone'lara geliyor...

S.T.A.L.K.E.R 2 için henüz bir çıkış tarihi hala yok, ancak en son oyunun 2023'te piyasaya sürülmesinin hedeflendiği söylenmişti.

Editör: Enes Sapmaz