Rockstar Games, bu hafta sonu gerçekleşen Grand Theft Auto 6 sızıntılarıyla ilgili ilk kez kamuoyuna açıklamada bulundu.

Sosyal kanallarında yayınlanan bir açıklamada şirket, oyunla ilgili detayların bu şekilde paylaşılmasının hayal kırıklığını yaşadıklarını söyledi ve sızıntının projeyi geciktirmeyeceğini belirtti.

Rockstar Games tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Yakın zamanda, yetkisiz bir üçüncü tarafın, bir sonraki Grand Theft Auto için erken geliştirme görüntüleri de dahil olmak üzere, gizli bilgilere yasa dışı bir şekilde eriştiği ve sistemlerimizden indirdiği bir ağ saldırısına maruz kaldık."

“Şu anda, canlı oyun hizmetlerimizde herhangi bir kesinti veya devam eden projelerimizin gelişimi üzerinde uzun vadeli bir etki beklemiyoruz."

"Bir sonraki oyunumuzun herhangi bir detayını sizinle bu şekilde paylaştığımız için son derece hayal kırıklığına uğradık. Bir sonraki Grand Theft Auto oyunu üzerindeki çalışmalarımız planlandığı gibi devam edecek ve siz oyuncularımıza beklentilerinizi gerçekten aşan bir deneyim sunmaya her zamanki gibi bağlıyız."

“Yakında herkesi tekrar haberdar edeceğiz ve elbette, hazır olduğunda sizi bu sonraki oyunla doğru bir şekilde tanıştıracağız. Bu durumda devam eden destekleri için herkese teşekkür etmek istiyoruz. ”

GTA 6 sızıntısının arkasındaki 17 yaşındaki hacker tutuklandı! GTA 6 sızıntısının arkasındaki 17 yaşındaki hacker tutuklandı!

Pazar günü bir saatten fazla Grand Theft Auto 6 görüntüleri sızdırıldı ve o zamandan beri Rockstar'ın ana şirketi Take-Two , bağlantıları kaldırmak için mücadele ediyor.

Take-Two'nun talebi üzerine YouTube'dan birden fazla video kaldırıldı ve önemli sızıntının meşruiyeti doğrulandı. Take-Two'nun ayrıca en büyük çevrimiçi Grand Theft Auto topluluklarından ikisinin GTA 6 görüntülerine olan tüm bağlantıları kaldırmasını emrettiği bildiriliyor .

İlk olarak anonim bir kullanıcı tarafından GTA Forumlarına gönderilen sızdırılan görüntüler, GTA 6'nın alfa yapısından açık dünya oynanışını içeriyor. Sızıntı yapan kişi, videoların muhtemelen bir Rockstar çalışanına ait olan bir Slack kanalından indirildiğini iddia ediyor.

Sızdırılan yapı, bir sonraki GTA'nın Vice City'de gerçekleşeceğine dair önceki raporları doğruluyor gibi görünüyor.  Bloomberg , bu yılın başlarında, 2014 yılında geliştirmeye başladığını iddia ettiği oyunun “en az iki yıl uzakta” ​​olduğunu bildirmişti.