Threads'in yeni özelliği: Kameranızı dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz... Threads'in yeni özelliği: Kameranızı dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz...

Reddit Haziran ayında açıkladığı gibi, yeni bir sohbet mimarisine geçiyor ve eski mesajları çekmenin yeni mimariye "sorunsuz ve hızlı geçiş" sağlayacağına belirtiyor. Bahsi geçen değişiklik 30 Haziran'da yürürlüğe girdi, ancak birçok kullanıcı yalnızca günler sonra fark etti.

Tüm bunlara rağmen hesap verilerini çevrimiçi bir form aracılığıyla Reddit'ten talep edebilirsiniz ve 2023'ten önceki konuşmaları kurtarabilirsiniz. Reddit, kesintiyi bir değişiklik günlüğünde ortaya çıkarken, topluluk üyelerini doğrudan bilgilendirmedi. Bu, şirketin planlarını ancak mesaj günlükleri kaybolduktan sonra keşfetmesine neden oldu ve geçmişlerini yedeklemelerini engelledi.

reddit (2)

Hareket aynı zamanda Reddit'in daha geniş bir tepkiyle karşı karşıya kalmasıyla birlikte geldi. Çok sayıda subreddit, Apollo gibi üçüncü taraf uygulamalarının aktif kalmasını elverişsiz hale getiren yeni politikaları protesto etmek için günlerce süren bir ara verme protestosu gerçekleştirdi. 

Bunun yanı sıra daha yakın bir zamanda Reddit, istisnai katkıda bulunanları tanımak için kullanılan mevcut madeni para sistemini aşamalı olarak kaldıracağını söyledi.

Editör: Enes Sapmaz