Helldivers 2 oyuncuları çileden çıktı! Sony'nin hatası pahalıya patladı Helldivers 2 oyuncuları çileden çıktı! Sony'nin hatası pahalıya patladı

2010 yılında piyasaya sürülen açık dünya Western oyunu, ağustos ayında PS4 ve Switch platformları için yeniden yayınlandı, ancak bu platformlarda yalnızca 30 fps hızında çalışıyordu, bu da pek çok oyuncu için sorun teşkil ediyordu. Ancak, PS5 sahipleri artık oyunu geriye dönük uyumluluk modunda oynatırken daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilecekler.

Rockstar, Salı günü PlayStation sahiplerine gönderilen 1.03 güncellemesi ile oyunu güncelledi. Güncelleme notlarına göre, daha yüksek kare hızları yalnızca PS5 sahipleri için geçerli olacak ve standart PS4 ve hatta daha güçlü PS4 Pro için geçerli değil. Ayrıca, güncelleme oyuna ilk başladığınızda altyazıları etkinleştirme seçeneğini ekledi ve çeşitli "hata düzeltmeleri ve iyileştirmeleri" içeriyordu.

Rockstar'ın ana şirketi olan Take-Two Interactive, bu 13 yıllık oyun için 4K görseller veya daha hızlı kare hızı gibi önemli yükseltmeler olmadan 50 dolar talep etmesiyle eleştirilere maruz kalmıştı. Ancak, Take-Two CEO'su Strauss Zelnick Ağustos ayında bu fiyatlandırmayı savunmuş ve Undead Nightmare DLC'sinin dahil edildiğini belirtmişti. Bu genişleme, oyuna yaklaşık altı saatlik oyun süresi ekliyor.

Red Dead Redemption'ın dijital versiyonu ağustos ayından bu yana PS4 ve Switch için mevcutken, fiziksel versiyonun 13 Ekim'e kadar çıkması planlanıyor. Bu nedenle, PS5'te kutulu versiyonunu oynayan oyuncular, 60 fps'nin tadını çıkarmaya başlayacaklar.

Editör: Enes Sapmaz