Bloober Team, psikolojik korku oyunu The Medium’un TV dizisi uyarlaması olacağını duyurdu.

Platige Image ve Bloober Team ortak yapımı olacak olan dizi, yönetmen Tomasz Baginski ve Bloover Team Başkanı Piotr Babieno tarafından yönetilecek.

Babieno'ya göre Cyberpunk: Edgerunners ve Arcane gibi diğer video oyunu uyarlamalarının başarısı projeye ilham verdi.

Cyberpunk: Edgerunners veya Arcane gibi oyunlarda dijital platformlara dizi olarak uyarlanan yapımlar son dönemde oldukça revaçta ve oyun yapımcıları bu treni kaçırmak istemiyor.

LgH8mowVr1ABmJM6rFq7X99W

Babieno, “Polonya sinematografisinde Tomasz Bagiński gibi önemli bir şahsiyetin projenin yaratıcı kısmında yer alması gerçekten çok iyi bir iş ortaya çıkarmak istediğimizi kanıtlıyor. Dizi konsepti üzerinde çalışan tüm ekip, özel bir şey üzerinde çalıştıklarını hissettiler, umarız bu coşku dizinin kalitesinde de görünür olur."  açıklamasını yaptı.

GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu! GTA 6'nın en net çıkış tarihi belli oldu!

Oyuncuların gerçek ve ruh dünyalarında yaşayan bir medyum olan Marianne rolünü oynadığı oyunda, aynı anda görüntülenen iki farklı dünyayı yaşıyoruz. Bu da oyunun ‘daha önce hiç görülmemiş resmi patentli bir oyun’ olmasını sağlıyor.

Bloober, The Medium'un kısmen Konami'nin Silent Hill serisinden ilham aldığı biliniyor. Oyunun müziklerini yapan ekipte aynı zaman Silent Hill’in müziklerini besteleyen Akira Yamaoka da yer alıyordu.

Editör: Burak Karahan