Sosyal medya geçtğimiz saatlerde profesyonel ralli pilotu Ken Block'tan gelen acı haberle oldukça sarsıldı. İlk paylaşılan bilgilere göre 55 yaşındaki ralli sporunun altın isminin talihsiz bir kar motor sikleti kaza sonrasında hayatını kaybettiği açıklandı.

ken block (2)

Kariyeri boyunca birçok etkinliğe, yarışa ve başarıya imza atan Ken Block'un 2 Ocak tarihinde geçirdiği bir kar motosikleti kazası sonrasında ciddi şekilde olarak yaralandığı ve tüm acil müdahalelere rağmen hayatının kurtarılamadığı duyuruldu. Kazanın detayları ise tam olarak açıklanmadı. Ken Block'un eşi Lucy, olayı doğruladı.

Kaldırımları yürünemeyecek hale getiren scooter'lar için yeni karar! Kaldırımları yürünemeyecek hale getiren scooter'lar için yeni karar!

ken block (5)

Kazanın bir hafta öncesinde kar motosikleti yaptığı fotoğrafları paylaşmıştı

Geçtiğimiz hafta Ken Block, ABD'nin Utah eyaletinde kar aracı bindiği gönderileri sosyal medya hesapları üzerinden takipçilerine paylaşıyordu. Rallinin unutulmayacak adı Ken Block'un hayatını kaybettiği haberi sosyal medya hesabından duyurulurken şu ifadelere başvuruldu: "Ken Block'un bugün bir kar aracı (snowmobile) kazasında vefat ettiğini en derin üzüntülerimizle teyit edebiliriz. Ken bir vizyoner, öncü ve bir ikondu. Ve en önemlisi, bir baba ve eşti. O inanılmaz derecede özlenecek. Lütfen şu anda yas tutarken ailenin mahremiyetine saygı gösterelim."

ken block (3)

Hayatı boyunca sayısız başarıya olan efsane pilot, pek çok iş arkadaşının emekliliğe ayrıldığı yaşta Rally America şampiyonu olarak adını bir kez daha tarihe yazdırmayı başarmıştı. Bunun yanı sıra Block, sadece araba pilotluğu ile değil hem de mühendislik bilgisi ile de dikkat çeken bir isimdi. Geçtiğimiz aylarda Almanya'da otomobil mühendisleri ile bir araya gelerek tamamen elektrikli S1 Hoonitron aracını tasarlamada ve geliştirmede yardımcı olmuştu. Üretilen bu model, efsane Audi S1 Quattro aracından esinlenilerek üretilmişti.

Editör: Enes Sapmaz