Eski Gears of War ve Fortnite pro oyuncusu Christopher Hill, 24 Ağustos 2022'de bir silahlı saldırı olayının ardından vefat etti. Hill, daha çok hayranları ve meslektaşları tarafından Xcells adı altında biliniyordu. Profesyonel oyuncu öldüğünde 26 yaşındaydı.

Franklin County Şerif Departmanına göre Hill, Virginia, Boones Hill'deki özel bir evin dışında vurularak öldürüldü. Görünüşe göre profesyonel oyuncu, gün batımından kısa bir süre sonra söz konusu eve yaklaştı ve polisin "karşılaşma" olarak tanımladığı ve ev sahibinin Hill'e ateş açmasına neden olan bir olayla sonuçlandı. Görünüşe göre ev sahibi, mağdurun kimliği veya niyetleri hakkında hiçbir bilgiye sahip değildi. Şu anda davada bekleyen herhangi bir suçlama yok ve polis konuyla ilgili daha fazla soruşturma planlamıyor.

2022-08-29 10_01_31-Window

Hill, eUnited, NRG, Hazard Esports, Enigma6 ve Echo Fox gibi takımlar için Gears of War turnuvalarına katıldı. Profesyonel oyuncu 2017 yılında oyundan emekli olduğunu açıkladı. Hill, 2019 yılına kadar Fortnite şampiyonalarında yarışmaya devam etti. Profesyonel oyuncu, Twitch'te aktifti ve çekim olayından sadece birkaç gün önce 23.000'den fazla takipçisi için yayın yapıyordu.

xSundown adıyla bilinen yakın bir arkadaşı XCells'in ölümünü doğruladı ve "Ruhum acıyor. Geçmişinden pek çok şeytanla savaştığını ve daha iyi bir insan olmaya çalıştığını biliyorum. Konuştuğumuz ve rekabet ettiğinizi izlediğimiz zamanları unutmayacağım. Her ne olursa olsun, bunu hak etmedin Chris.” dedi.

Editör: Burak Karahan