Birleşik Krallık genelinde düzenlenecek olan bu özel operasyon, Premier Lig, Avrupa maçları yanı sıra sporları ve filmleri yasa dışı olarak izleyen vatandaşları hedef alıyor. Operasyon polis ortaklığında, korsanlık ve yasa dışı akış konusunda uzmanlaşmış bir kuruluş olan FACT tarafından yönetildi.

Polis tarafından düzenlenen baskın haberleri, Sky ve Amazon gibi büyük yayıncıların sektörlerindeki vebaya son verme çağrılarının ardından geldi.

polis kaçak yayın

Hepimiz bir canlı yayını veya yeni filmi izlemek için para ödemeyi reddeden bir arkadaş tanıyoruzdur. Ancak İngiltere, bu durumu ciddi bir suç olarak kabul etmesi üzerine, 2021 yılında Paul Faulkner ve Stephen Millington isimli iki vatandaşı izinsiz akışları izledikleri için 16 ay hapis cezasına çarptırmıştı. Şimdi ise polis, yasadışı akışa yönelik büyük bir baskının parçası olarak bu hafta 1000 evi ziyaret edeceğini duyurdu.

polis kaçak yayın (2)

West Mercia'nın Siber Suç Uzmanı Operasyonundan Dedektif Müfettiş Matt McNellis, çetelerin yakalanmasının ve operasyonlarının durdurulmasının an meselesi olduğunu söyledi.

Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı! Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı!

"Ortaklarımızla uyum içinde yaptırım faaliyeti gerçekleştirmeden önce kanunları çiğneyen kişileri tespit etmek ve tespit etmek için en yeni dijital taktikleri uygulayabiliyoruz."

"Genellikle, Ciddi Organize Suçları finanse etmek için yasa dışı akış sistemleri kullanılır ve West Mercia Siber Suç Birimi, bu suç geliri kaynağını engellemeye ve organize suç gruplarının topluluklarımıza verebileceği zararı azaltmaya kararlıdır."

polis kaçak yayın (1)-1

Polis Fikri Mülkiyet Suçları Birimi'nden Dedektif Başmüfettiş Gary Robinson, yasa dışı içerik kullananların da kendilerini riske attığını söyledi.

"Filmlere, dizilere ve canlı spor etkinliklerine yetkisiz kaynaklardan erişmek yasa dışıdır, tüketicileri veri hırsızlığı ve kötü amaçlı yazılım gibi risklere maruz bırakabilir ve organize suç gruplarının finanse edilmesine yardımcı olabilir"

polis kaçak yayın (1)-2

FACT İcra Kurulu Başkanı Kieron Sharp şunları ekledi: "Devlet Kurumu İstihbarat Ağı'na (GAIN), Polis Fikri Mülkiyet Suçları Birimi'ne (PIPCU), West Mercia Polisine ve ülke çapındaki diğer polis güçlerine destekleri için teşekkür etmek istiyoruz. halkın yasa dışı akış hizmetlerini kullanmanın tehlikeleri konusunda bilinçlendirilmesine ve daha da önemlisi cezai kovuşturma riski olduğunu anlamalarına yardımcı olun."

Editör: Enes Sapmaz