Yeni PlayStation'ın çıkış tarihini sızdıran Sony, Microsoft karşısında kaldığı aciz durum içinde hala çabalamaya devam ediyor. Sony'den sızdırılan son belgeler ışığında şirket, Microsoft'un Activision atılımından oldukça korkmuş gözüküyor..

PlayStation 5 konsolu ile istediği başarıyı yakalayamayan SonyXbox'ın oldukça arkasında kaldı. Xbox Game Pass ve Series S konsoluyla oldukça beğeni toplayan Xbox, ana şirketinin Activision Blizzard'ı satın alma atılımı ile gücüne güç katmıştı. Bu atılımlardan hiç de hoşnut olmayan Sony, çeşitli benzer adımlarla aynı şeyleri yapmaya denese de pek başarılı olamadı. Son olarak bir belge sızıntısıyla gündeme gelen Sony, 11 ve 13 yılda bir PlayStation konsoluyla piyasaya çıkma aralığını daha erkene çekti. Belgeye göre PlayStation 6 beklenen tarihlerden daha erken çıkacak.

playstation (2)

Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi... Valorant, Playstation ve Xbox'lara geliyor! Tarih verildi...

22 sayfalık Sony, raporunun sekizinci sayfasında yer alan bir maddede Microsoft'un, oyunlarını 2027'ye kadar sadece PlayStation'da sunması için Activision'a teklifte bulunduğuna dair bilgilerin yer aldığı iddia edildi. Bu gelişmeye neticesinde, PlayStation 6'ın 2027 yılının son çeyreğinde piyasaya sürüleceği düşünülüyor.

Sızdırılan belgede şu açıklama dikkat çekti: "SIE, PlayStation konsolunun yeni neslini piyasaya sürdüğünde, Call of Duty ve diğer Activision oyunlarına erişimini kaybedecek, bu da onu tüketici değişimine ve ardından rekabet gücünün azalmasına karşı son derece savunmasız hale getirecekti."

Editör: Enes Sapmaz