Hırsız koala, 3.800 dolar değerinde bitki çaldı! Hırsız koala, 3.800 dolar değerinde bitki çaldı!

Hayvan hakları ve yardım kuruluşu PETA, Hindistan'da fillerin bu tür dini olaylar için kullanılmasından endişe duyması üzerine robot bir fil bağışladı. Bu görkemli hayvanların birçoğunun 'yasa dışı olarak tutulduğunu veya izinsiz olarak farklı bir eyalete nakledildiğini' iddia eden PETA, "Filler, insan emirlerine isteyerek itaat etmeyen vahşi hayvanlar olduklarından, binmek, törenler, oyunlar ve diğer amaçlar için kullanıldıklarında, ağır cezalar, dayaklar ve metal uçlu kancalı silahlar kullanılarak eğitilir ve kontrol edilirler."  açıklamasında bulundu

peta fil-1

"Birçoğu, saatlerce betona zincirlenmekten son derece acı verici ayak rahatsızlıklarına ve bacak yaralarına sahip ve çoğu, bırakın doğal bir yaşam görüntüsü bir yana, yeterli yiyecek, su veya veteriner bakımı alamıyor."

peta fil

PETA, tapınağa uygun bir şekilde olacağını düşündüğü Irinjadappilly Raman adlı gerçek boyutlu bir robot fil hediye etti. PETA, robotun "artık tapınakta törenlerin güvenli ve zulümsüz bir şekilde yürütülmesine yardımcı olacağını" söyledi. Bunun yanı sıra tapınağa bağışlanan mekanik filin 3,3 m boyunda, 800 kg ağırlığında ve demir çerçeveden yapıldığı söylendi.

Editör: Enes Sapmaz