Elon Musk'ın gelmesiyle birlikte satın alan herkesin mavi onay tikine sahip olacağı Twitter Blue aboneliği erişime açılmış, ancak yaşanan kaos ve problemler nedeniyle hizmet geçici olarak askıya alınmıştı. Şimdi ise yapılan çalışmaların ve düzenlemelerin ardından Twitter Blue abonelik hizmeti tekrar kullanıma açılıyor.

Birçok ücretli özelliğe ve mavi onay tikine sahip olabileceğiniz Twitter Blue abonelik hizmeti iOS platformunda 11 dolardan, diğer platformlarda ise 8 dolardan satılacak. Hizmet 12 Aralık'ta tekrardan kullanıma açılacak.

Snapchat, yapay zekalı yeni özelliğini kullanıma sundu! Snapchat, yapay zekalı yeni özelliğini kullanıma sundu!

Twitter, Apple'ın uygulama içi satın alımlardan aldığı yüzde 30'a varan komisyonu telafi etmek için 8 dolar yerine 11 dolarlık bir ücret ile iOS kullanıcılarını üzecek. App Store üzerinden alacağınız Twitter Blue hizmeti 11 dolar tutacakken, Android ve diğer platformlarda bu ücret 8 dolar olacak. Profilinde "doğrulanmış" bir onay işareti görüntülemek isteyen Blue için ödeme yapan herkesin önce bir telefon numarası kaydetmesi gerekecek ve "kullanıcı, görünen ad veya profil fotoğrafınızı" değiştirmeniz durumunda, hesap yeniden incelenene kadar mavi tik kaldırılacak.

Twitter Blue aboneliği satın alan kullanıcılar, mavi profil onay tiki, tweet düzenleme, 1080p video yükleme ve okuma modu gibi birçok özelliğe sahip olacak. Şirket, aramada daha az reklam ve önceliklendirme özelliğinin ise çok yakında geleceğini belirtiyor. Ayrıca daha uzun süreli videolar da yakın Twitter Blue abonelerine sağlanacak özellikler arasında. 

Elon Musk, Twitter Blue sürümünü geçen ay piyasaya sürdü , ancak iki gün sonra bir sahte doğrulanmış hesap dalgasının platforma akın etmesi üzerine bu özelliği geri çekmişti.