Hikayesiyle popüler yapımlar arasında yer alan The Last of Us, dizisiyle de çok beğenildi. Türkiye'ye resmi olarak gelemeyen dizi, yayın haklarının HBO tarafından alınması üzerine BluTV aracılığıyla yayınlanmaya başladı.  Her hafta yeni bir bölümü eklenecek dizi, Amerika’dan hemen sonra, bugün saat 06:30 itibarıyla Türkiye'de de yayınlandı. Türkçe altyazı ile BluTV üzerinden izlenebilen Last of Us, şu anda ilk bölümden 9.7 IMDb puanına sahip.

last of us (1)

İlk bölüm için yapılan açıklamada ise şu açıklamaya yer verildi: “14 yaşındaki Ellie, tüm insanlığı yok eden bir salgının tek çaresidir. Gözü pek bir kaçakçı olan Joel, Ellie’yi bilim insanlarına teslim etmek için tutulur. Baskı altında bir karantina bölgesinden Ellie’yi kaçırmak zorunda olan Joel, çok geçmeden Ellie ile bir bağ kurar. Küçük bir iş gibi görünen bu kurtarma operasyonu vahşi ve acımasız bir hayatta kalma mücadelesine dönecektir.”

last of us (1)-1

The Division'ın yeni oyunu askıya alındı! The Division'ın yeni oyunu askıya alındı!

Ancak belirtmek lazım ki oyundaki hikayeyle benzer dönem aralıklarını izleten dizide birtakım küçük değişiklikler bulunuyor. Fakat genel oyun ve dizinin senaryoları arasında ana bağlantı birbirini takip ediyor. 

Editör: Enes Sapmaz