2018 yılından beri PC ve mobil platformlarında gittikçe popülerleşmeye başlayan, Nvidia'nın bulut oyun akış hizmeti GeForce Now, otomobillere geliyor.

Nvidia, Bugün CES'te, GeForce NOW bulut oyun hizmetinin hiçbir özel ekipman gerektirmeden arabalara geleceğini duyurdu. Halihazırda NVIDIA DRIVE ekosisteminin üyeleri olan Hyundai Motor Group, BYD ve Polestar, araçlarında GeForce NOW sunmak için NVIDIA ile çalışan ilk otomobil üreticileri olacak.

nvidia geforce (3)

GeForce Now, Nvidia'nın güçlü işlemcileri ve grafik kartlarını kullanarak telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan internet üzerinden istediğiniz oyunu oynamanıza imkan tanıyan bir bulut sistemidir. Nvidia'nın bu bulut oyun hizmet sayesinde, yüksek donanım gücü isteyen oyunları, herhangi bir indirme yapmadan bulut üzerinden telefonlardan ve bilgisayarlardan oynanabiliyorsunuz.

Capcom'un yeni rol yapma oyunu Kunitsu-Gami: Path of the Goddess için tarih verildi Capcom'un yeni rol yapma oyunu Kunitsu-Gami: Path of the Goddess için tarih verildi

Nvidia, GeForce Now bulut oyun servisini Drive platformuyla işbirliği içinde tüm otomobillere getireceğini açıkladı. Nvidia'nın bu adımıyla otomobiller park halindeyken sürücü ekranı üzerinden bulut oyun oynamak mümkün olacak. Bunun yanı sıra arka koltukta oturan yolcular da istedikleri an araç seyir halindeyken bile oyun oynayabilecek. GeForce Now, ilk olarak Hyundai, Kia, Polestar ve Çin merkezli BYD’nin otomobilleri üzerinden erişilebileceği belirtiliyor.

nvidia geforce (2)

Nvidia, GeForce Now blogunda şu açıklamalara yer verdi: "Otonom ve elektrikli araçlar, kişisel ulaşımı daha güvenli, daha sürdürülebilir ve aynı zamanda daha eğlenceli hale getiriyor."

"Yeni nesil araçlar, sabit işlevden yazılım tanımlı araçlara dönüşüyor. Aynı zamanda, arabalar daha bağlantılı hale geliyor ve daha önce mümkün olmayan yeni hizmetler sunuyor."

"GeForce NOW, dizüstü bilgisayarlar, mobil cihazlar, akıllı TV'ler ve şimdi de kişisel araçlar dahil hemen hemen her cihaza eksiksiz bir PC oyun deneyimi sunuyor. Otomatik için GeForce NOW istemcisi, Android veya tarayıcı tabanlı araç içi bilgi-eğlence sistemlerinde çalışabilir ve favori oyunları kolayca seçmek ve başlatmak için bir uygulama sağlayacak."

Editör: Enes Sapmaz