OtokarARMA araç ailesinin yeni üyesi olan ARMA II zırhlısını duyurdu. Otokar'ın muharebe zırhlısı, muadillerine oranla en yüksek koruma seviyesine ve en yüksek tahribat gücüne sahip olacak.

arma II otokar(2)

Otokar, dünyanın farklı coğrafi koşullarına ve iklim şartlarına ayak uydurabilecek ARMA II ile zırhlı araç ailesini genişletti. Değişen tehditler ve isteklere göre tasarlanan yeni zırhlı, sınıfının en yüksek koruma seviyesine sahip özellikleri sunarken, arazi kabiliyeti ve değişken modüler yapısı ile dikkat çekti.

ARMA askeri araçları Türkiye’nin yanı sıra beş ayrı kıtada 40’tan fazla dost ve müttefik ülkenin silahlı kuvvet güçlerine hizmet veren Türk şirket, ARMA II’yi bir seçeneği yerli olmak üzere, iki farklı motor ile alıcılarına sunacak. 

arma II otokar(1)

ARMA II hakkında açıklama yapan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç,ARMA II’yi, ailenin deneyimli üyesi ARMA’nın izinden giden, ARMA’da edindiğimiz saha tecrübelerini yansıttığımız, daha yüksek kabiliyetlere sahip yeni nesil bir zırhlı araç olarak geliştirdik." dedi.

Apple'ı tehdit ettiler! O uygulamaların App Store'dan kaldırılması istendi... Apple'ı tehdit ettiler! O uygulamaların App Store'dan kaldırılması istendi...

"ARMA, bugün sınıfında dünyanın önde gelen zırhlı muharebe araçlarından biri olarak kabul ediliyor. 10 yılı aşkın süredir ARMA ile eşsiz bir bilgi birikimi elde ettik. Bugün 500’den fazla ARMA aracımız dünyanın farklı ülkelerinde değişik görevlerde kullanılıyor. Bunun yanı sıra ARMA, bataklıklardan çöllere, yoğun kış şartlarından ekvator iklimlerine kadar dünyanın pek çok coğrafyasında farklı kullanıcıların zorlu testlerinden geçti.

arma II otokar(4)

Dünyada bu kadar kısa bir sürede bu deneyimleri elde eden ve satışta bu adetlere ulaşan 8×8 zırhlı araç sayısı çok sınırlıdır. Kullanıcılarımızın gerçek kullanım şartlarında elde ettiği veriler, kullanıcılarımızın verdiği geri bildirimler ve üretimde elde ettiğimiz deneyimleri ARMA II’yi geliştirme çalışmalarımıza yansıttık.”  

Kullanıcılarımızın gelişen ihtiyaçlarını ve taleplerini, yeni tehditleri de göz önünde bulundurarak,  öz kaynaklarımızla geliştirdiğimiz ARMA II ile çok tekerlekli zırhlı araç ailemiz daha da genişledi. ARMA II’nin de tıpkı ARMA gibi, kısa sürede modern orduların öncelikli tercihleri arasında yer alacağına inanıyoruz. Otokar’ın zırhlı muharebe araçları konusundaki başarısını ARMA II ile pekiştirmeyi hedefliyoruz.”

Editör: Enes Sapmaz