Sosyal medyada viral olan videonun, Afrika'nın doğu kıyısı açıklarında, Hint Okyanusu'nun derinliklerinde uzaktan kumandalı bir araç (ROV) tarafından kaydedildiği belirtiliyor.

Klip, yaratığın kendi işine bakarak süzüldüğünü gösteriyor, ancak yaklaşık 40 saniye sonra aniden başka bir şekle dönüşüyor - sözde ROV iticilerine bir yanıt.

YouTuber CaptainJRD'ın yayınladığı görüntülerden sonra, şaşkınlık içinde kalan izleyicilerden binlerce yorumun yanı sıra video yaklaşık beş milyon görüntülenme aldı.

uzaylı okyanus (3)

CaptainJRD videonun açıklama kısmına şu açıklamaları yazdı: "Bu video bir ROV tarafından Hint Okyanusu'nda 3753 fit derinlikte, bir sondaj kuyusunun çok yakınında çekildi. Görüntünün sonuna doğru, yaratığın ROV iticilerinin çıkışına yakalandığını görebilirsiniz.

"Video değiştirilmedi ve Afrika'nın doğu kıyısından çekildi."

Görüntüler birçok kişiyi şaşkına çevirdi ve bir kişi şu yorumu yaptı: “Bu şimdiye kadar gördüğüm en uzaylı görünüşlü yaratık olmalı. Bu yaratığın başlangıçtaki şekli tuhaf bir kadim sembole benziyordu ve o aşamadan sonra titreşen ışıklara sahip parlak bir yaratığa dönüşmesi tam bir delilik!!"

Bir diğer kullanıcı ise yorumu ile okyanustan korkuyla bahsederek şu yorumu yaptı: "Okyanusun derinliklerindeki her şeyin bir uzaylı gibi göründüğüne kesinlikle inanıyorum. ayrıca bahse girerim ki daha önce hiç görmediğimiz bir sürü çılgın tür bulunuyor, okyanusun dibinde 900 milyon yıllık bir dinozor ortaya çıksa bu kadar şaşırmam."

uzaylı okyanus (2)

Bazıları bunun mürekkeplenme sürecindeki bir kafadanbacaklı olduğunu düşünürken, birçok kullanıcı bunun "siyah pigmentli olduğu için çok benzersiz bir tür" gibi göründüğünü söyleyerek bunun bir "tarak jeli" olabileceğine dikkat çekti.

Haberimize konu olan bu ilginç hayvanın görüntülerini aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz

Burada yaşam kanıtlarının bulunması imkansız olarak görülüyordu! Yerin 4 metre altından çıktı Burada yaşam kanıtlarının bulunması imkansız olarak görülüyordu! Yerin 4 metre altından çıktı

Monterey Bay Akvaryumu'na göre taraklı jöleler, "suda hareket etmek için sekiz sıra küçük petek benzeri plakalara sahip güzel, oval şekilli bir hayvandır".

Akvaryumun web sitesinde, "Yüzerken, tarak sıraları parıldayan bir gökkuşağı efekti oluşturmak için ışığı kırabilecek görüntüler ortaya çıkarabilirler" diyor.

Dokunaçlarını avı yakalamak için aşağı asmak yerine, bunların ağızları boyunca yerleştirilmiş dokunaçlara sahip olduğunu ve avı yakalayıp içeri taşıdıkları belirtiliyor.

Editör: Enes Sapmaz