Windows 11 kullanıcıları dikkat! Başlat sayfasında reklam gösterilecek... Windows 11 kullanıcıları dikkat! Başlat sayfasında reklam gösterilecek...

Canlı yayın sırasında veya video sunumu sırasında dikkatiniz dağılıyorsa, NVIDIA'nın bu duruma basit bir çözümü olabilir. Şirket, Broadcast yazılımıyla, aynı Apple'ın FaceTime'ı gibi, kameranıza odaklanmaya devam etmesi için gözlerinizi kameraya "sabitleyen" bir beta Göz Teması özelliğiyle güncelledi. Yeni özellik, göz kırpmayı ve göz renginizi koruyan hatta ve hatta kameradan yeterince uzağa baktığınızda dijital ve gerçek gözler arasında geçiş yapmanızı sağlayacak.

nvidia-1

Geliştiriciler, test edemeyecekleri "milyonlarca" potansiyel göz rengi ve aydınlatma ihtimali olduğundan, Eye Contact'ın tamamen hazır olmadığı konusunda uyardılar. Bunun yanı sıra şirket özelliğin yanlış çalışma durumunda geri bildirim videoları göndererek geri bildirimde bulunmayı öneriyor.

Aracı kullanmak için minimum GeForce RTX 2060 ekran kartı ve 8 GB RAM gerektiği belirtiliyor. Ayrıca NVIDIA, en az Core i5-8600 veya Ryzen 5 2600 işlemci kullanmayı öneriyor. Göz Teması işlevi bazen güvenilmedik olabilir ve çeşitli problemler yaratabilir. En iyi sunucu ve internet bağlantısı bile gözleriniz ara sıra başka tarafa bakma eğilimindedir, bu nedenle bakışlarınız karşı tarafa biraz rahatsız edici gelebilir.

Editör: Enes Sapmaz