Netflix, Los Angeles'ta "Yepyeni bir AAA PC oyunu" üzerinde çalışmaya liderlik edecek bir yönetmen için iş ilanı yayınladı. Henüz oyun hakkında pek çok ayrıntı bilinmemekle birlikte, yeni işe alınan kişinin ideal olarak birinci ve üçüncü şahıs nişancı oyunları, sürekli gelişim gösteren canlı hizmet oyunları ve Unreal Engine'de hızla prototip oluşturma konusunda deneyimli olması bekleniyor.

netflix-games-649

Yeni AAA oyunun, 3. şahıs bir RPG oyunu olacağı düşünülüyor

Dünyanı en popüler akış hizmeti Netflix, oyun direktörünün para kazanmanın "tasarım kısıtlamaları" tarafından geri tutulmayacağını vurguluyor. Ayrıca şirketin mevcut mobil oyunlarında olduğu gibi, bu projede uygulama içi satın almalar, reklamlar ve diğer kötü sürprizler gibi saçma şeylere girişmemesi konusunda baskı yapıldığı belirtiliyor. Yapılan bazı haberlere göre, oyunun bir "3. şahıs aksiyon RPG'si," olacağı söylenmekte.

Amazon Prime'dan can sıkan reklam kararı! Amazon Prime'dan can sıkan reklam kararı!

Netflix'in oyun projeleri başında görmeyi beklediği yeni adaydan, aynı zamanda hem işbirlikçi hem de rekabetçi çok oyunculu oyunların yanı sıra bir Netflix şovuna "layık" bir oyun dünyası yaratması bekleniyor.

netflix-13

Netflix oyunları Başkan Yardımcısı Mike Verdu geçen ay, eski Overwatch yönetmeni Chacko Sonny'nin 2021'de Blizzard'dan ayrıldıktan sonra Los Angeles stüdyosuna liderlik ettiğini ve yeni yönetmenin "en az" 10 yıllık tasarım deneyimine sahip olması gerektiğini vurgular bazı açıklamalarda bulundu. Netflix ayrıca Helsinki'de bir stüdyo açtı ve aralarında Oxenfree'nin yaratıcısı Night School Studio'nun da bulunduğu çok sayıda geliştiriciyi bünyesine kattı.

Abonelerinin toplamda %0,8'i, Netflix mobil oyunlarını oynuyor

Netflix'te oyun geliştirmeyi desteklemek için güçlü bir teşvik ortamı bulunuyor. Netflix abonelerinin yüzde birden azınlık dilimi, üyelikle birlikte gelen mobil oyunlardan yararlanıyor.

Editör: Enes Sapmaz