200 milyondan fazla aboneye sahip dev dijital platform, farklı alanlara atılım yapmak amacıyla oyunlara olan yatırımını daha da arttıracak yeni planını paylaştı. Şirket, harici ortaklardan 70 oyun ve Netflix'in dahili oyun stüdyoları listesinden çeşitli geliştirme aşamalarında 16 ayrı oyun olduğunu geçtiğimiz günlerde paylaşmıştı.

Yaklaşan oyunlar arasında Ubisoft'un Mighty Quest: Rogue Palace, Super Evil Megacorp ve ilk olarak Netflix'te ilk kez bir dizide yayınlanan ikonik mobil yapboz serisi olan Monument Valley yer alıyor. 2015'te çok farklı bir şekilde.

netflix-zam-1

Ayrıca liste, Immortality ve Into The Breach gibi beğenilen çok platformlu oyunların yanı sıra Netflix şovlarının yan oyunlarını da içerecek. Netflix'in sorumlu Başkan Yardımcısı Leanne Loombe şunları söyledi: "Kuzey yıldızımız, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca üyemize mutlaka oynaması gereken oyunlar sunan birinci sınıf bir yayıncı olmaktır."

Ayrıca bu yılın ilerleyen zamanlarında, Netflix'in bugüne kadarki en çok oynanan oyunlarından biri olan Too Hot to Hand: Love is a Game'in devamı niteliğinde olan ve çok sevilen realite programı Too Hot to Hand'den uyarlanan yeni bir yapım da yolda. Netflix, yeni içeriklerin, oyuncuları geri getirmeyi sağlayacağını söylüyor.

netflix oyun-1

Bunun yanı sıra Monument Valley serisi Netflix Games'e geliyor. Monument Valley ve Monument Valley 2, 2024'te Netflix abonelerine ücretsiz olarak sunulacak.

Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi

Editör: Enes Sapmaz