Netflix, bir çok klasik anime başlığının akış haklarını güvence altına aldı. Variety tarafından bildirilene göre, şirketin kısa süre önce Nippon TV ile Berserk, Claymore, Death Note, Parayste: The Maxim ve diğer dokuz animeyi dünya çapındaki izleyicilere sunmak için bir anlaşma imzaladığını bildirdi.

Netlix'e bir çok yeni anime geliyor

Bu anime grubundan başta Hunter X Hunter olmak üzere, Netflix, yapımı platformunda ilk yayınlamayı planlıyor. Yoshihiro Togashi'nin klasik manga serisinin uyarlaması 2 Eylül itibariyle 104 ülkede yayına sunulacak. Death Note ve Hunter X Hunter dahil olmak üzere diğer birkaç yapım, Netflix'in Kuzey Amerika'daki anime kataloğunun yıllardır önde gelen isimleri oldu.

netflix anime  (1)

Aslında Death Note platformda o kadar popüler ki Netflix, Duffer kardeşlerin dizinin başka bir canlı çekim (live action) uyarlamasını üretmeleri için yeşil ışık verdi. Diğer önemli eklemeler arasında Hajime no Ippo: The Fighting!, Monster ve Nana yer alıyor.

Bu animelerden ilki 2 Eylül'de yayınlanacak

netflix anime  (3)

YouTube Music, mırıldanma özelliğini tanıttı YouTube Music, mırıldanma özelliğini tanıttı

Netflix'in bu anlaşması aynı zamanda anime hayranlarına dizilerden bazılarını Crunchyroll olmayan bir platformda izleme şansı verecek. Sony, 2020'de yayın hizmetini yaklaşık 1,2 milyar dolara satın aldığından ve Funimation kataloğunu taşımaya başladığından beri Crunchyroll, anime platformlar arasında ağır bir fark atmasına neden oldu.

Hakları alınan bu animelerden ilk olarak, Hunter X Hunter'ın 2 Eylül'de yayınlanmaya başlayacağı belirtildi.

Editör: Enes Sapmaz