Spotify, çalma listesi oluşturabilen yeni yapay zeka özelliğini duyurdu! Spotify, çalma listesi oluşturabilen yeni yapay zeka özelliğini duyurdu!

Basitçe açıklamak gerekirse asıl kuruluş amacı DVD satmak ve kiralamak olan şirket, fiziksel satışa yönelik azalan talepler nedeniyle, şirketin istediği hizmet kalitesini sunmayı "giderek daha zor" hale getiriyor.

Netflix daha DVD ve CD olmadığı zamanlarda ilk disketini 1998'de piyasaya sürmüştü. O zamandan beri 5,2 milyardan fazla filmi kendi imza zarflarında 40 milyondan fazla müşteriye postaladı. Ve bundan sonraki hikayeyi muhtemelen tahmin ediyorsunuzdur...

netflix-4

Şirket, 2007'de isteğe bağlı çevrimiçi video akışı himeti vermeye başladı ve bu iş o kadar hızlı büyüdü ki, 2009'da Netflix popüler bir ürün haline geldi. 2016. Bu noktada, şirket orijinal yayın programları üretmeye başladı ve DVD göndermeyi bıraktı.

Bugün bildiğimiz Netflix dijital platform hizmeti, film kiralama ve fiziksel satın alma işini sarsmada önemli bir rol oynadı. 1990'larda ve 2000'lerin başında gişe rekortmeni gibi yapımların olduğu zamanlarda, Netflix insanların evde kalmasına ve çıkıp film izleme zahmetini engellemeye yardımcı oldu.

Editör: Enes Sapmaz