Netflix son dönemde yaşadığı abone sayısındaki gerileme nedeniyle birçok yeni özellik sunarak kullanıcıları geri kazanmak istiyor. Platform son olarak abonelerinin hesaplarındaki tüm bilgileri başka bir hesaba transfer edebileceği özelliği tanıttı.

Netflix profil transferi Nasıl yapılır?

Netflix’in profil taşıma özelliğini getirmesinin temelinde çoğunlukla tek bir şifreyi başkalarıyla paylaşan ve daha sonra bundan vazgeçerek kendi aboneliğini satın alan kullanıcılar hedef alınıyor. Artık yeni bir hesaba geçen aboneler, dilğer hesaptaki profil bilgilerini ve tüm kayıtlı verileri yeni hesabına aktarabilecek.

Ekran Resmi 2022-10-18 13.32.56

Profil transferi ile kullanıcının izleme listesi, kaldığın yerden devam et listesi, önerileri ve tavsiyeleri gibi tüm veriler yeni hesapa geçecek. Böylede eski hesaptaki gibi yeni hesabı da karışıklık olmadan kullanabileceksiniz.

Apple marka olmayan kulaklıklar iPhone'larda çalışır mı? Apple marka olmayan kulaklıklar iPhone'larda çalışır mı?

Peki Netflix profil transferi Nasıl yapılır? Netflix profil transferi için yapmanız gerekenler şöyle:

  1. Bir web tarayıcısı kullanarak bilgilerinizin olduğu hesabınıza giriş yapın.
  2. Ardından ‘Hesap’ sayfasını açın. Alternatif olarak bu seçeceği ana sayfanızdaki profil seçimi açılır menüsünden de bulabilirsiniz.
  3. Profiller ve Ebeveyn Denetimleri bölümünden yeni bir hesap başlatmak istediğiniz profili seçin.
  4. Profil Transferi bölümündeki Transfer bağlantısını seçin (Not: Profilin bir kopyası asıl hesapta kalacak)
  5. Yeni hesap için kullanmak istediğiniz e-posta adresini ve parolayı girin.
  6. Hesap oluşturmayı tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin 
  7. Profil transfer işlemdi tamamlandı. Artık bilgileriniz yeni hesabınızda kullanılabilir durumda.

Not: Bir profil transferi işlemi başlattığınızda (e-posta adresi girip parola oluşturarak), bir web tarayıcısı üzerinden netflix.com adresine giderek transfer işlemine istediğiniz zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bunun için işlemi başlatırken kullandığınız e-posta adresi ve parolayla oturum açmanız ve Transferi Tamamla öğesini seçtikten sonra ekranda beliren yönergeleri uygulamanız gerekir

Reklamlı Abonelik geliyor

Netflix reklamlı paket 3 Kasım'da 12 ülke için kullanıma çıkacak. Bu ülkeler şöyle: Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, Güney Kore, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD.

Reklamlı Netflix aboneliği daha ucuz olacak ancak Netflix içeriklerinin yaklaşık %10'luk bir kısmının bu planın içerisinde olmayacak. Ayrıca reklamlı plana abone olan kullanıcılar içerikleri aynı anda sadece 1 cihazda ve 720P çözünürlükte izleyebilecek. Reklamların gösterilebilmesi için de içerikleri indirme hizmeti devre dışı olacak.

Tek bölümüyle Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi: Yeni Netflix dizisi The Midnight Club Tek bölümüyle Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi: Yeni Netflix dizisi The Midnight Club

Editör: Burak Karahan