Verdu'nun ifadesine göre, hedefleri herkesin erişebileceği, sorunsuz ve her yerde oynanabilir bir oyun hizmeti sunmaktır. Yıllar boyunca içerik platformunda büyüyen oyun kitaplığı, şu ana kadar yalnızca iOS ve Android'de kullanılabiliyordu. Ancak, şimdi Netflix, oyun akışını TV'lerde ve masaüstü tarayıcılarda test etmek amacıyla yayın teknolojisini kullanmaya başladı.

Şu an için beta testi sınırlı bir şekilde Birleşik Krallık ve Kanada'da gerçekleşiyor. Başlangıçta sadece iki oyun, "Oxenfree" ve "Molehew's Mining Adventure," kullanıcılara sunulacak. Test aşamasında, Amazon Fire TV medya oynatıcıları, Google TV'li Chromecast, LG TV'ler, NVIDIA Shield TV, Roku cihazları ve TV'ler, Samsung akıllı TV'ler ve Walmart ONN kullanıcıları oyunları deneyimleme şansına sahip olacaklar. Şirket ilerleyen dönemlerde daha fazla cihazı desteklemeyi planlıyor.

Until Dawn, yeniden yapımıyla tekrardan tüyleri ürpertecek! Until Dawn, yeniden yapımıyla tekrardan tüyleri ürpertecek!

Netflix, oyunları TV üzerinde oynamak isteyen kullanıcılar için yeni bir kontrolcü uygulaması sunuyor. Kullanıcılar, oyun seçtiklerinde TV ekranında bir QR kodu görecekler ve bunu telefonlarıyla tarayarak kontrolcü olarak kullanabilecekler. Ayrıca, önümüzdeki haftalarda desteklenen masaüstü tarayıcılar üzerinden de oyunları deneyimlemek mümkün olacak. PC ve Mac kullanıcıları, klavye ve farelerini kullanarak oyunları kontrol edebilecekler.

Netflix, oyun akışı teknolojisi ve denetleyici uygulamasını adım adım ilerletmeyi hedefliyor. Ancak, çeşitli yayıncılarla yapılan hak anlaşmalarının karmaşıklığı nedeniyle, şirketin tüm oyunları TV'lere ve web tarayıcılarına getirip getirmeyeceği henüz kesinlik kazanmış değil. Örneğin, bazı oyunlar sadece Netflix abonelerine özgü olabilirken, diğer oyunlar farklı platformlarda da mevcut olabilir.

Editör: Enes Sapmaz