Son on yılda Tayvan'ın en büyük çıkış yapan yıldızlarından biri olan Kai Ko Chen-tung, ciddi şekilde yaralandı. Kameralı droneun yüzüne vurmasıdan sonra ‘yüzünde ciddi şekil bozuklukları’ olduğu belirtilen oyuncunun tedavisi yapıldı. Oyuncunun menajeri tarafından yapılan açıklamada Ko'nun yüzüne 30 kadar dikiş atıldığı, yüzünde ciddi yara izleri oluştuğu ifade edildi.

UDN'ye göre, Ke Zhendong adı altında da çalışan Kai Ko Chen-tung'un, doğaüstü ve fantastik dizi için bir aksiyon sekansını, yakın mesafeden çekim yapan ve gezinen bir drone kamerayla çektiği belirtiliyor. Daha sonra cihazın aniden arızalandığı ve düşerken oyuncunun elmacık kemiğine çarptığı, muhtemelen bıçaklardan birinin onu kesip kanamasına neden olduğu belirtildi. 

Bu tür kazaların önlenmesine yardımcı olmak için pervane kanatlarının üzerinde koruyucu bir örtü bulunduğu kaydedildi; ayrıca hiçbir şey patlamadı ve bıçaklar makineden dışarı çıkmadı. Şu anda 27 Aralık'ta meydana gelen kazanın temel nedeninin belirlenmesi için soruşturma sürüyor.

Kai Ko Chen-tung-1

“Yakında döneceğim”

Kai Ko, Instagram hesabından Slam Dune Manga karakteri Sakuragi Hanamichi’nin resmini paylaştı ve gönderide “Yakında döneceği” mesajını paylaştı.

Kaldırımları yürünemeyecek hale getiren scooter'lar için yeni karar! Kaldırımları yürünemeyecek hale getiren scooter'lar için yeni karar!

2022, kendisine 59. Altın At Ödülleri'nde En İyi Yeni Yönetmen dalında aday gösterilen, ilk yönetmenlik denemesi olan aksiyon dolu suç gizemi Bad Education'ı yayınlayan Kai Ko için büyük bir yıldı. 2011'de You Are the Apple of My Eye'daki rolüyle En İyi Yeni Erkek Oyuncu dalında Altın At kazandı ve ilk albümü Be Yourself'i  de o yıl çıkardı.

Singapurlu mm2 Entertainment ve Tayvanlı Good Films Production'ın ortak yapımı olan Agent from Above , adı geçen aktörü Wang Po-Chieh, Buffy Chen, Johnny Yang ve Hsueh Shih-ling gibi diğer oyuncularla birlikte canlandırıyor. Geçmişteki günahları ve ihlalleri için kefaret kazanmanın bir yolu olarak Çin efsane tanrısı San Tai Zi'nin talepkar kanatları altına alınan eski bir uyuşturucu bağımlısına odaklanıyor. İnsanlık ve tanrıların yanı sıra, projenin dünyası canavarlar ve hayaletlerle dolu olacak ve Netflix, genellikle o bölgede yapılan dizilerde sergilenenlerden farklı olarak görsel efektler sunması için projeye ekstra destek sağlıyor.