Netflix, Amazon Prime Video uygulamasının altyazı özelleştirmesine benzer yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Altyazı özelleştirmeleri, küçük, orta ve büyük metinlerin yanı sıra arkaplanı gölgeli ve gölgesiz dört stil arasında seçim yapmayı sağlayacak. Bunun yanı sıra diğer bir arka plan seçeneği ise, ihtiyacınız olma durumunda daha fazla kontrast için siyah bir arka plan üzerinde sarı metin sağlayan diğer bir seçenektir.

Netflix yardım sayfasında, bir içerik oynatılırken ekranın altındaki Ayarlar'a giderek ve ardından altyazı boyutu ve stilini seçerek bu kontrollere erişebileceğini belirtti. Şu anda Arapça, İbranice, Japonca, Korece, Rumence, Tayca ve Geleneksel Çince için mevcut olan bu özelliği yakın zamanda diğer dillere de altyazı seçeneği desteği getirmesi bekleniyor

Netflix'te şifre paylaşma dönemi sona eriyor!

netflix-password1

Netflix, aralarında şifre paylaşımı yapan aboneler için yeni bir karar aldı ve bu durumu engellemek için farklı politikalar uygulayacağını açıkladı.

Yaklaşık olarak bir senedir şifre paylaşımı konusuna çözüm üretmeye çalışan Netflix. bugün yaptığı açıklamada durumu engellemeye yönelik politikala değişikliğine gideceğini duyurdu. 

WhatsApp'tan devrim niteliğinde yeni özellik! Platform arası sohbet... WhatsApp'tan devrim niteliğinde yeni özellik! Platform arası sohbet...

Dün itibariyle, 2023 Ocak ayı için 'hissedarlar mektubunu' paylaşan şirket, şifre paylaşımının şirkete yatırım yapmanın ve daha iyi hizmet vermenin geçtiğini açıkladı. Çünkü Netflix’e göre şifre paylaşımı yapan kullanıcılar yüzünden abonelik sayısında artış yaşanmıyor ve bu durum da şirketin gelirlerindeki artışın önüne geçip zarara uğratıyor.

Netflix kullanıcılarının abonelik şifrelerinin paylaşmasının önde gelen nedenleri arasında, ücretleri oldukça zamlanan abonelik paketleri olduğu belirtiliyor. Ayrıca son bir yıl içerisinde Türkiye ve dünya çapında sonu gelmeyen zamlar bu problemin giderek artmasına neden oluyor. Netfllix, ilk olarak Latin Amerika bölgesinde gerçekleştirdiği güvenlik testleri ile kullanıcılarının şifre paylaşmaları durumunda aboneliklerini son verileceğini belirtti. Bu testler, şifre paylaşımını son vermek zorunda kalan kullanıcıların bir süre sonra kendi aboneliklerini almaları ile sonuçlanacağı belirtildi.

Editör: Enes Sapmaz