Yakın zamanda tüm dünya ve ülkemizde fiyat artışı yapan Netflix, bugün 30 ülkede aylık abonelik indirim yapacağını duyurdu.

Netflix, Orta Doğu'da Yemen, Ürdün, Libya ve İran, Afrika'da Kenya, Avrupa'da Hırvatistan, Slovenya ve Bulgaristan, Latin Amerika'da Nikaragua, Ekvador ve Venezuela ve Asya'da Malezya, Endonezya, Tayland ve Filipinler'de indirim yapacak.

Abonelik fiyatlarındaki indirimler, diğer birçok yayın hizmetinin son zamanlarda fiyatları artırmasıyla geldi. Ayrıca fiyatlarda %20’den %60’a kadar varan azalmalarının yaşancağı belirtiliyor. Bu indirim hamlesinin 10 milyon kullanıcıyı etkileyebileceğini tahmin ediliyor.  

Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı! Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı!

getty-netflix-money-800x533

Netflix'in Ocak ayı kazanç çağrısında eş CEO'su Greg Peters, şirketin yeni içerik yatırımlarını finanse etmeye yardımcı olarak fiyatları artırabileceği alanlar bulmak istediğini söyledi. Peters, "Kendimizi ikame edilemez bir ürün olarak düşünüyoruz" dedi.

Ayrıca Netflix, giriş bilgilerini başkalarıyla paylaşan kişiler için yeni bir aylık ücret uygulamaya devam ediyor. Programı Latin Amerika'da denedikten sonra şirket Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya'da ücretli hesap paylaşımını kullanmaya başladı. Yeni ücretler Kanada ve Yeni Zelanda'da 8 dolar, Portekiz'de 4 euro ve İspanya'da 6 euro'dur..

Editör: Enes Sapmaz