Yerli girişimci Efe Çakarel'in kurduğu ve tüm dünyada popüler olan dijital film platformu MUBI, AHBAP'a bağış yaptığını duyurdu.

Depremin ilk gününde paylaşım yapan şirketler arasında yer alan MUBI'den yapılan açıklamada, “Bu yıl Türkiye’de elde ettiğimiz gelirin tamamını Ahbap Derneği aracılığıyla depremzedelere bağışladık.” denildi.  (Kastedilen 'bu yıl' 2022 gelirlerimi yoksa 2023 yılı mı bilinmiyor) Ayrıca açıklamanın devamında, sinema dünyasından ünlü isimlerle iş birliği yapılarak dünya genelinde bağış kampanyası yapılması için çalışmaların başlatıldığı belirtildi.

MUBI'den yapılan açıklama:

Netflix'ten sonra şimdi de Disney! Hesap paylaşma dönemine son... Netflix'ten sonra şimdi de Disney! Hesap paylaşma dönemine son...

"Ülkemizi sarsan deprem felaketi dolayısıyla MUBI ekibi olarak derin bir üzüntü içindeyiz. Geride kalan dört gün boyunca yaraların sarılmasına naçizane bir destek sunabilmek adına Arjantin’den İtalya’ya, Kanada’dan Hindistan’a pek çok çalışanımız Ahbap hesaplarına kişisel bağışta bulundu. Bununla birlikte Türkiye’de bu yıl elde ettiğimiz gelirin tamamını yine Ahbap Derneği aracılığıyla depremzedelere bağışladık. Sinema endüstrisindeki önemli isimlerin desteğiyle bağış kampanyasını tüm dünyaya yaymak için çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye bizim için çok değerli ve üstümüze düşen ne varsa bundan sonra da yapmaya hazırız. Hayatını kaybedenlerin yakınlarına bir kez daha başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Hepimize geçmiş olsun..."

Editör: Burak Karahan