Uzun süredir söylentileri dolaşan ancak henüz resmi olarak duyurulmayan Mortal Kombat 12, şirket tarafından resmiyete kavuştu. MK12'nin bu yıl piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Warner Bros. Discovery'nin başkanı ve CEO'su David Zaslav, şirketin oyun projelerini tartışan görüşmenin bir bölümünde yeni Mortal Kombat oyununu duyurdu. Mortal Kombat 12'nin Rocksteady'nin Suicide Squad: Kill the Justice League ile birlikte bu yılın sonlarında "iddialı lansman tahminleriyle" geleceğini belirtti.

mortal kombat 12 (1)-1

The Division'ın yeni oyunu askıya alındı! The Division'ın yeni oyunu askıya alındı!

Zaslav, Warner Bros. Discovery'nin video oyun işinin önümüzdeki yıl için stratejisinin önemli bir parçası olduğunu ve onu diğer rakip medya şirketlerinden ayıran bir şey olduğunu belirtti.

Mortal Kombat'ın arkasındaki geliştirici NetherRealm Studios, konu hakkında henüz resmi bir yorumda bulunmadı, ancak hayranlar, uzun süredir devam eden dövüş oyunu serisinin bir sonraki oyununun çok yakında olduğundan şüpheleniyor.

mortal kombat 12 (1)

Serinin bir önceki oyunu Mortal Kombat 11, 2019'da piyasaya çıktı ve Temmuz 2021 itibarıyla 12 milyonun üzerinde kopya sattı. Ayrıca Mortal Kombat, geçen yıl 30. yılını kutladı.

Editör: Enes Sapmaz