Microsoft, son günlerin en çok konuşulan gelişmelerinden olan yapay zeka sohbet botu ChatGPT'yi arama motoruna entegre edeceği biliniyordu. Fakat bu beklenenden hızlı oldu ve bazı Bing kullanıcıları arama motorunun ChatGPT entegre edilmiş yeni arayüzünü görme şansı yakaladı. 

Yeni Bing, en fazla 1000 karaktere kadar bir soru girmeizi istiyor. Daha sonra algoritma birkaç arama sorgusu çalıştırıyor ve sonuçları derleyerek bir kıza özet oluşturuyor. Verilen cevap için hangi kanyankların kullanıldığını da belirtiyor. 2021 yılına kadar toplanan veriler üzerinde eğitilen ChatGPT'den farklı olarak yeni Bing, güncel bilgilere erişebilecek.

bing-chatgpt

Algoritma, bilgi almak dışında yaratıcı görevler için de kullanılabiliyor. Örnek vermek gerekirse; ondan bir hikaye yazmasını isteyebilirsiniz ya da  gerçek bir muhatap gibi davranarak sizinle sohbet edebiliyor.  Bing'e en sevdiği filmi sorduğunuzda size yanıt vermekle kalmayıp takip sorusu da yöneltebiliyor.

Bing, genellikle kendi başınıza bir araya getirmeniz gereken karmaşık görevleri işleyebilir. Ona yemek tercihleriniz, bütçe kısıtlamalarınız, konum veya zaman gereksinimleriniz gibi kişisel gereksinimler verebilirsiniz ve Bing yanıtını ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza göre uyarlar. Bing'in bir yemek planı veya seyahat programı için ilham almasını sağlayabilirsiniz.

2023-02-05 09_05_55-Window

Klasik Bing arama motorunu da bir yandan kullanabiliyorsunuz. Araç çubuğundan arama ve sohbet seçenekleri arasında geçiş yapabileceksiniz.  Microsoft şu anda yeni Bing'i erişime kapatmış durumda. Muhtemelen şirket mühendisleri yanlışlıkla arayüzün test sürümünü halka açık olarak yayınladı.

1_g0gL652znrG31oS0zi8k6Q

Özellik kullanıma sunulduğunda bing.com/new adresinden bekleme listesine katılabilirsiniz. Erişim izni verildiğinde bir e-posta alacaksınız.

ChatGPT sizi mesleğinizden edebilir: İşte yapay zekaların yakın zamanda insanların yerine geçebileceği işler ChatGPT sizi mesleğinizden edebilir: İşte yapay zekaların yakın zamanda insanların yerine geçebileceği işler

Microsoft Copilot, Android'e geliyor! Microsoft Copilot, Android'e geliyor!

Çok konuşulan yapay zeka OpenAI ChatGPT nedir? Nasıl kullanılır? Çok konuşulan yapay zeka OpenAI ChatGPT nedir? Nasıl kullanılır?

Editör: Burak Karahan