Apple'ı tehdit ettiler! O uygulamaların App Store'dan kaldırılması istendi... Apple'ı tehdit ettiler! O uygulamaların App Store'dan kaldırılması istendi...

Teknoloji devi Microsoft, en son Bing ön izleme sürüm notlarında "Birçoğunuzun mobil cihazlarda sohbet için sesli girişi kullanmayı sevdiğini biliyoruz. Bu özellik ilk olarak mobil uygulamaları için Bing'in AI sohbet robotunda kullanıma sunuldu. Artık masaüstünde de mevcut. yapay zeka destekli botla konuşmak için Bing Sohbet kutusundaki mikrofon simgesine dokunmanız yeterli." açıklaması yaptı.

Özellik şu anda İngilizce, Japonca, Fransızca, Almanca ve Mandarin dillerini destekliyor, ancak Microsoft daha fazla dil için desteğin yolda olduğunu söylüyor. Yapay zeka sohbet robotu, yalnızca konuşarak Bing soruları sorabilmenin yanı sıra artık metinden konuşmaya yanıtları da destekliyor ve sorularınıza kendi sesiyle yanıt verebiliyor. 

bing edge (2)

Microsoft, Windows için ses asistanı olarak hizmet veren bağımsız Cortana uygulamasını bu yılın sonlarında sonlandıracağını açıklamasından kısa bir süre sonra masaüstünde Bing Chat için ses desteğini tanıttı. O zamanki duyurusunda Microsoft, kullanıcıların Windows ve Edge'de yapay zeka yeteneklerini artıran güçlü üretkenlik özelliklerine erişmeye devam edeceklerine dikkat çekmişti.

Editör: Enes Sapmaz