Eski bir Meksikalı güzellik kraliçesi ve Hollandalı erkek arkadaşı, İspanya'nın Cáceres kentindeki lüks Atrio otelinde kaldığı sırada Michelin yıldızlı restoranını ziyaret ettiler. Ziyaretleri sırasında çaldıkları eşyaları seyahat çantalarının içine gizlenmiş ve kırılmaması için otel havlularına sarılmış 45 şişe şarapla ayrılmaya çalışan çift yakayı ele verdi.

Soygunu araştıran memurlar, soygunun 'en ince ayrıntısına kadar' planlandığını söylediler. Mahkemeye göre, soyguna kadar olan süreçte çift, olay yerini araştırmak için bir yaz boyunca restoranı üç kez ziyaret etmişti.

Soygun gecesi, kadın sahte bir İsviçre pasaportu kullanarak Atrio oteline giriş yaptı. Erkek arkadaşı daha sonra kayıtsız bir misafir olarak geldi. Çift, daha sonra seçkin restoranda yemek yemek için dışarı çıktı ve ardından şarap mahzenlerini rehberli bir turla gezdi.

13 yaşındaki kedi, ip atlama rekoru kırdı! 13 yaşındaki kedi, ip atlama rekoru kırdı!

şarap restorant-2

Ertesi sabah erken saatlerde adam, resepsiyondan çaldığını iddia edilen çalıntı bir anahtarla şarap mahzenine döndü. Yerel gazete El País'e göre, kadın gece vardiyasında yalnız olan resepsiyon görevlisinin dikkatini dağıtmak için gece saat 2'de oda servisini aramıştı. Resepsiyonist masalarından yaklaşık 20 dakika sonra ayrıldı, bu da adama şarap mahzeni anahtarını çalması için yeterli zaman verdi.

Hatta çaldıkları eşyalar arasında, ünlü Fransız şarap imalathanesi Chateau d'Yquem'den iki şişe şarap vardı. Polise göre, şarap imalathanesinden 1806 yılında damgalanan 371.000 dolarlık nadir bir şişe bulunuyordu. Çift, toplam değeri yaklaşık 1,7 milyon dolar olan 45 şişe şarap çaldı. Olayın ardından otomobille otelden kaçan çift için uluslararası bir polis avı başlatıldı, ancak dokuz ay sonra Hırvatistan-Karadağ sınırında bulup tutuklandılar.

şarap restorant-1

Şaraplar henüz geri alınmadı, ancak restorana sigorta şirketlerinden toplam 794.600 dolar sigorta parası verildi. Buna karşılık çifte tazminatı geri ödemesi emredildi. Kadın dört yıl hapis cezasına çarptırılırken, adam silahlı soygundan dört buçuk yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Editör: Enes Sapmaz