Twitter, Elon Musk'ın geçen yıl platformu devralmasından bu yana reklam piyasasını elinde tutmakta oldukça zorlanıyor. Meta, Twitter benzeri bir uygulama ile Musk liderliğindeki şirketin mevcut bu kaosundan faydalanarak kullanıcıları bünyesine katmaya çalışacak.

MoneyControl'ün paylaştığı bilgilere göre, yeni uygulamanın kod adı P92 ve kullanıcıların mevcut Instagram kimlik bilgileriyle giriş yapmasına izin vereceği söyleniyor. Meta'nın uygulaması, 2016'da başlatılan Twitter benzeri bir hizmet olan Mastodon'a benzer bir platforma dayanacak. Meta'nın yeni uygulamayı ne zaman kullanıma sunacağı henüz netlik kazanmadı.

Threads, 10 yıl geriden geliyor! Trendler adlı gündem özelliği sadece ABD'de kullanıma sunulacak... Threads, 10 yıl geriden geliyor! Trendler adlı gündem özelliği sadece ABD'de kullanıma sunulacak...

twitter  (2)

Bir Meta sözcüsü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Metin güncellemelerini paylaşmak için bağımsız, merkezi olmayan bir sosyal ağ araştırıyoruz. Yaratıcıların ve tanınmış kişilerin ilgi alanlarıyla ilgili güncellemeleri zamanında paylaşabilecekleri ayrı bir alan için bir fırsat olduğuna inanıyoruz."

Editör: Enes Sapmaz