Threads, 10 yıl geriden geliyor! Trendler adlı gündem özelliği sadece ABD'de kullanıma sunulacak... Threads, 10 yıl geriden geliyor! Trendler adlı gündem özelliği sadece ABD'de kullanıma sunulacak...

Neredeyse dokuz yıl sonra Meta, Facebook ve Messenger uygulamalarına tekrar birleştirmeye hazırlanıyor. Facebook başkanı Tom Alison, "İnsanların Facebook uygulamasında Messenger gelen kutularına erişme yeteneğini test ediyoruz ve yakında bu testi genişlettiğimizi göreceksiniz."

"Nihayetinde, ister Messenger uygulamasında ister doğrudan Facebook içinde olsun, insanların bağlantı kurmasının ve paylaşmasının kolay ve kullanışlı olmasını istiyoruz."

facebook (1)

Meta veya eski şirket adıyla Facebook, 2014 yılında MessengerFacebook uygulamasından kaldırdığında, "amacımız, geliştirme çabalarını Messenger'ı mümkün olan en iyi mobil mesajlaşma deneyimi haline getirmeye odaklamak ve ayrı Facebook mobil mesajlaşma deneyimlerine sahip olmanın kafa karışıklığını önlemek" olarak açıklamıştı. Meta'nın mesajlaşmayı Facebook'un mobil tarayıcı sürümüne geri getirme planları olup olmadığı belli değil. Mobil web kullanıcılarını 2016'da Messenger uygulamasına doğru indirmeye zorlamıştı. Her halükarda, telefonda fazlalık olan uygulamalar performans açısından kötüdür.

Meta duyuruyu, Facebook'un 2023 için odak alanlarıyla ilgili bir blog gönderisinde yaptı. 

TikTok ile daha rekabetçi hale gelme çabası içinde Meta, Facebook'u arkadaşlarınız ve ailenizle takip ettiğiniz bir uygulamadan daha çok bir eğlence ve keşif platformuna kaydırmaya çalışıyor. 

Editör: Enes Sapmaz