Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik! Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik!

Şirket, Threads kullanıcılarının gönderilerinin Facebook ve Instagram akışlarına otomatik olarak paylaşılmasından vazgeçebilecekleri yeni bir gizlilik ayarı üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Bu henüz resmi olarak duyurulmamış bir özellik, genellikle sosyal medya özelliklerinin resmi olarak piyasaya sürülmeden önce erken sürümlerini keşfeden tersine mühendis Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi. Paluzzi, Threads'in gizlilik ayarlarında yeni bir "diğer uygulamalarda gönderi önerisi" geçişini paylaştı.

Bu özellik, şirketin Threads'i desteklemek amacıyla Facebook akışlarında kullanıcıların Threads gönderilerini tanıttığını kabul ettiği sadece bir hafta sonra ortaya çıktı. Meta, geçmişte diğer uygulamalarını tanıtmak için benzer taktikler kullanmış olsa da, bu hamle Threads kullanıcıları arasında geniş çapta popülerlik kazanmamış ve birçok kullanıcı, Facebook'ta aktif olmayan ve tanıtımları müdahaleci bir müdahale olarak gören kişilerdir. Geçen hafta kullanıcıların bu durumdan çıkamamalarıyla ilgili şikayetlere cevap olarak Meta, "geri bildirimleri dinlediğini" söyledi.

threads-1

Özellikle, Meta'nın otomatik olarak çapraz göndermeyi varsayılan bir ayar olarak etkinleştirmeye devam etmeyi planladığı görünüyor. "Profiliniz genel olarak erişilebilirse, gönderileriniz diğer uygulamalarda önerilebilir, böylece insanlar sizi keşfedebilir ve takip edebilir," diyen çıkış ekranı belirtiyor.

Bu özellikle, Meta'nın Threads büyümesini artırmak için çabalarını sürdürdüğü bir dönemde geliyor. Bu Twitter benzeri uygulama son haftalarda yeniden büyümeye başladı ve şu anda yaklaşık 100 milyon aylık kullanıcıya sahip. Mark Zuckerberg, yakın gelecekte bu uygulamanın Meta'nın bir milyar kullanıcılık bir hizmeti olması yolunun olduğunu söyledi.

Editör: Enes Sapmaz