Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor! Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor!

Meta danışmanı Matt Navarra'nın yaptığı açıklamada VPN'le kaydolan kullanıcıların Threads bildirimleri ve profillerinin düzgün yüklenmeyeceğini söyledi. Bazı kullanıcılar, daha önce bir VPN'ye kaydoldularsa, Threads'i VPN olmadan kullanabileceklerini söyledi, ancak doğru olup olmadığı henüz belli değil.

Meta yaptığı açıklamada, uygulamanın kullanılamadığı Avrupa ülkelerinde insanların Threads erişmesini engellemek için "ilave önlemler" aldığını söyledi. Şirket yine de Avrupa'nın "çok önemli bir pazar" olmaya devam ettiğini ve gelecekte keşfedilmeyi umduğunu söylüyor. Firma, daha fazla sunum için bir zaman çizelgesi sağlamıyor, ancak uygulama şu anda hashtag'ler gibi önemli özelliklerden yoksun.

threads-2

Threads, ABD ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere 100'den fazla ülkedeki kullanıcılar tarafından kullanılabilir, ancak AB'de mevcut değildir. Avrupa Birliği, Meta'yı bölgede bir teknoloji "bekçisi" olarak görüyor ve şirketin, Threads'in veri paylaşım yaklaşımının yaklaşan Dijital Piyasalar Yasasına uygun olduğundan emin olmak istediği bildiriliyor. 

Threads bir haftadan kısa bir süre içinde 100 milyon kullanıcıya ulaştı ve şimdiden Twitter'ın en büyük tehdidi olarak kabul ediliyor. İcra başkanı Mark Zuckerberg, büyümenin şu ana kadar reklam veya diğer tanıdık promosyon taktikleri olmadan büyük ölçüde "organik" olduğunu belirtiyor. Uzun vadede kullanımın devam edip etmeyeceği belirsiz olsa da, AB'ye genişleme bu ivmeyi sürdürebilir. 

Editör: Enes Sapmaz