Meksika Devlet Başkanı Andrés Manuel López Obrador hafta sonu sosyal medyaya üzerinden elflerin varlığını kanıtlamak için bir çift fotoğraf paylaştı ve mistik şeylerin gerçek olduğunu söyledi.

elf (2)

Paylaştığı bir fotoğraf bir demiryolunun şantiyesindeki mühendis tarafından çekildiğini söyledi. Devlet başkanı tarafından paylaşılan fotoğrafta bir ağacın tepesinde ve fotoğrafçıya bakan garip bir figür yer alıyordu.

Meksika Devlet Başkanı yakalanan bu kareyi antik bir taş oymalı Alux figürleri ile karşılaştırdı ve bunların aynı şeyi tasvir ettiğini belirtti. Bu özel elf türleri, Maya mitolojisine göre normalde görünmez periler olarak bilinen 'Aluxes'lardır.

Instagram, yıllardır dert yanılan özelliği en sonunda kullanıma sundu! 15 dakika içinde değiştirilebileceksiniz... Instagram, yıllardır dert yanılan özelliği en sonunda kullanıma sundu! 15 dakika içinde değiştirilebileceksiniz...

elf (1)-1

Bahsi geçen bu orman elfleri yerel halkın belirttiklerine göre, insanlara yalnızca bir kişiyle iletişim kurmak istediklerinde veya onları korkutmak istediklerinde görünürler, aynı zamanda kendi türlerinden başka biriyle tanışmak istediklerinde de görünür hale gelirler.

Sosyal medyanın tepkisinin ne olduğunu merak ediyorsanız, büyük ölçüde elflerin gerçek olduğuna inanmayan kullanıcılar, devlet başkanı ile bolca dalga geçti.

elf (1)

Bir kişi, resimdeki figürün 'rakun' olduğunu söylerken, bir diğeri de başkanın 'her gün kendini aptalca durumlara düşürdüğünü' söyledi.

Bir başkası kullanıcı ise, ilk fotoğrafın aslında 2021'de çekildiğini söyledi ve buna inandığı için devlet başkanına 'aptal' dedi.

Diğer kullanıcılar ise, bu fotoğrafın demiryolu inşaatı için bir tanıtım gösterisi olup olmadığını merak etti.

Editör: Enes Sapmaz