Marvel'ın beyazperdedeki dünyası olan ve büyük başarı yakalayan Mervel Sinematik Evreni, yeni film ve dizilerle genişlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Marvel Sinematik Evreni (MCU) için çıkacak beşinci ve altıncı faz yapımlarının isimleri ve vizyon tarihleri San Diego Comic-Con'da açıklanmıştı.

Tanıtılan filmler arasında çok önemli ve merakla beklenen yapımlar da yer alıyordu. Fakat bugün gelen haber Marvel hayranlarını oldukça üzecek cinsten. Marvel Sinematik Evreni'ne katılacak olan filmlerden dördünün vizyon tarihleri ertelendi.

Yeni Blade filmi 6 Eylül 2024'e ertelendi

blade-1

Mahershala Ali’nin Blade rolüyle karşımıza çıkacağı yeni Blade filmi 3 Kasım 2023'ten 6 Eylül 2024'e ertelendi. Neredeyse 1 yıl ertelenen film MCU evreninin beşinci fazında yer alıyordu. Ertelemenin sebebi olarak geçtiğimiz haftalarda yönetmen Bassam Tariq'ın projeden ayrılması gösterilebilir. Ayrıca son günlerde Blade’i canlandıracak Mahershala Ali’nin de filmin senaryosunu beğenmediği iddia ediliyor.

Fantastik Dörtlü (Fantastic Four) 2025 yılına ertelendi

fantastik-dortlu-1

Marvel Sinematik Evreni'nin yeni Fantastik Dörtlü filmi ise 8 Kasım 2024'ten 14 Şubat 2025'e ertelendi. Filmin yönetmenlik koltuğunda Marvel dizisi WandaVision'dan tanıdığımız Matt Shakman oturacak.

Korku filmi Barbarian'ın video oyunu uyarlaması geliyor Korku filmi Barbarian'ın video oyunu uyarlaması geliyor

Deadpool 3 de ertelendi! 

deadpool3

Yeni Deadpool filminin 6 Eylül 2024'ten 8 Kasım 2024'e ertelendiği açıklandı. Deadpool 3 için geçtiğimiz günlerde bir video paylaşılmış ve Hugh Jackman'ın Wolverine rolüyle bu filmde geri döneceği belli olmuştu. Deadpool karakterine hayat veren Ryan Reynolds'ın paylaştığı eğlenceli videoyu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Merakla beklenen Avengers: Secret Wars 2026'ya ertelendi

secretwars

En çok beklenen Marvel Sinematik Evreni filmlerinden olan Avengers: Secret Wars, 7 Kasım 2025’ten 1 Mayıs 2026’ya ertelendi.

Bununla birlikte henüz ismi belli olmayan bir Marvel filminin takvimden tamamen kaldırıldığı, bir diğerinin de 7 Kasım 2025’e ertelendiği aktarıldı.

Editör: Burak Karahan