Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor! Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor!

WhatsApp'ın Windows masaüstü istemcisinden birkaç ay sonra, Mac kullanıcıları da özel uygulama ile WhatsApp'a erişim sağlayabilecekler. Bu uygulama, Apple'ın masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarında kullanılabilecek. WhatsApp'ın Mac uygulaması, görüntülü görüşmelerde en fazla sekiz kişiyi ve sesli sohbetlerde ise en fazla 32 kişiyi destekleyecek şekilde tasarlanmış.

Bu yeni uygulama ile kullanıcılar grup görüşmelerine katılabilecek, çağrı ve sohbet geçmişlerini görüntüleyebilecek ve WhatsApp istemcisi kapalı olsa bile gelen çağrılara bildirim almayı tercih edebilecekler. Ayrıca dosyaları sohbetlere sürükleyip bırakarak kolayca paylaşabilecekler.

WhatsApp ekibi, platformlar arası senkronizasyona sahip birden fazla cihazda uçtan uca şifrelemeyi desteklemek için önemli bir çaba sarf etti. Bu nedenle, Mac için WhatsApp uygulamasının da sohbetler ve çağrılar için uçtan uca şifreleme koruması sunması bekleniyor. Uygulama hem WhatsApp'ın resmi web sitesinden hem de Mac App Store üzerinden erişilebilir olacak.

Editör: Enes Sapmaz