Geçtiğimiz aylarda Katar'da Dünya Kupası'nı kaldırmasıyla adını futbol tarihine altın harflerle kazıyan futbolcu, Sony Music Entertainment ile bir animasyon dizi için anlaştı.

Messi, hayatının ele alınacağı bu animasyon konusunda şu açıklamayı yaptı;

Yüzüklerin Efendisi, 20. yıl dönümüne özel olarak sinemaya dönüyor! Yüzüklerin Efendisi, 20. yıl dönümüne özel olarak sinemaya dönüyor!

“Çocukluğumdan beri animasyon dizilerini her zaman sevdim ve çocuklarım da animasyon karakterlerin büyük hayranı. Bir animasyon projesinde yer almak beni mutlu ediyor çünkü hayallerimden birini gerçekleştiriyorum. Sony Music’e bu projeye katıldığı için teşekkür etmek istiyorum. Herkesin, özellikle de kız ve erkek çocukların ve sonucu beğeneceğini umuyoruz.”

Animasyon dizisinin konusu ise, bir video oyunu boyunca engelleri aşmaya çalışan bir çocuk rolünde yer verilecek. Sony ve Messi arasında yürütülen bu animasyon projesi, ünlü futbolcunun çocukken karşısına çıkan zorlukları simgeleyecek. Ayrıca animasyonun tüm dillerde seslendirileceği de paylaşılan bilgiler arasında. Messi'nin animasyon dizisinin henüz hangi platformda yayınlanacağı belli değil, çünkü projenin hazırlık aşamasında olduğu belirtiliyor.